Spotkanie adaptacyjne

1 dużeSpotkania adaptacyjne (relacja)

Pod koniec czerwca w naszym przedszkolu odbył się cykl spotkań adaptacyjnych dla dzieci i ich rodziców.

Pierwszego dnia odbyło się zebranie rodziców i nauczycielek, na którym poznaliśmy swoje wzajemne oczekiwania, rozwiewaliśmy wątpliwości dotyczące organizacji pracy w przedszkolu, a także wstępnie poznaliśmy dzieci poprzez ankiety wypełniane przez rodziców.

Przez następne dwa dni rodzice przychodzili do przedszkola ze swoimi pociechami. Wspólnie bawiliśmy się w kole – z piłką, z chustą animacyjną, a także pląsaliśmy przy muzyce (dzieci poznały panią Dorotę, która prowadzi rytmikę). Przyszłe przedszkolaki próbowały samodzielnie zjeść serek, wysłuchały opowiadania o Misiu, który właśnie miał pójść do przedszkola, a chętne zuchy mogły zobaczyć, jak to jest odpocząć chwilę na leżaku.
Po tych licznych wrażeniach, dzieci odwiedziły przedszkolny plac zabaw i mogły się tam swobodnie pobawić, zawierając nowe znajomości, które odświeżą we wrześniu.
Do zobaczenia po wakacjach!!!