Wydarzenia z życia przedszkola 2023/24


Bezpieczni na drodze – zajęcia edukacyjne ze Strażą Miejską

Dniu 26 września nasze przedszkole odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej Pani Alicja, która przypomniała dzieciom o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i w pobliżu niej.

Nauka poprzez zabawę – to sprawdzony przepis na sukces. Pani Alicja przywiozła zestaw akcesoriów takich jak: rozkładane przejście dla pieszych, sygnalizacja świetlna oraz znaki drogowe. Dzięki temu przez zabawę i symulowanie sytuacji drogowych dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań i postaw. Zajęcia były też okazją do utrwalenia wiedzy, którą dzieci zdobyły w czasie zajęć o bezpieczeństwie realizowanych w przedszkolu zgodnie z podstawą programową. W zajęciach wzięły udział dzieci z wszystkich grup wspaniale bawiąc się w kolorowym miasteczku drogowym. Każdy przedszkolak otrzymał również od Pani Alicji kolorowankę.

Relację przygotowała: Monika Sroka


WIZYTA OGRODNIKA

W wesołym ogródku jest duża gromada, kwiatki i warzywka to świetna sprawa! Wysiej nasionka, pielęgnuj, podlewaj, a twój ogródek będzie rósł jak trzeba. Zdrowe warzywka, pachnące kwiatki, to wszystko upiększy Twoje rabatki!

22 Września nasze przedszkole odwiedziła doświadczona pani Ania – ogrodnik. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ogrodnika oraz poznały niezbędne narzędzia używane
w jego pracy.
Sympatyczna pani Ania opowiedziała dzieciom w jaki sposób pielęgnować rośliny, przedszkolaki rozpoznawały różnego rodzaju kwiaty i warzywa (pomidorki, papryki oraz cukinie). Pocierały w rączkach liście pomidorków oraz niektóre zioła (rozmaryn, tymianek) poznając je po zapachu. Jednak najciekawszym elementem zajęć okazało się samodzielne podlewanie roślinek. Wizyta ogrodnika wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Dziękujemy pani Ani za wizytę.

Przygotowała Agnieszka Szwed


Dzisiaj dzień nie byle jaki! Wiwat, wiwat przedszkolaki!       

Dnia 20.09.2023r. zaraz po pysznym śniadaniu wspólnie z dziećmi świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na zajęciach z Rytmiki oprócz wspólnego śpiewu przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i kolorowych piłeczek. Po Rytmice w  każdej z sal grupowych dzieci brały udział w zabawach ruchowych były tańce w kółeczku, w parch oraz solo. Piękna pogoda umożliwiła nam również zabawę na przedszkolnym placu zabaw gdzie dzieci mogły malować kredą, puszczać i łapać bańki mydlane, grać w piłkę i wspólnie się bawić. Panie kucharki przygotowały dla przedszkolaków obiadek inny niż zwykle zupkę kukurydzianą z popcornem, kotlecik, frytki i oczywiście surówkę i kompocik. Po pysznym obiadku i zasłużonym odpoczynku czekał na dzieci wspaniały deser.  Po podwieczorku dzieci bawiły się ze sowimi Paniami w grupach. Celem uroczystości było dostarczanie dzieciom okazji do świętowania tak wyjątkowego dnia jakim jest Dzień Przedszkolaka, wesoła zabawa i czerpania radości z bycia przedszkolakiem, integrowanie się i nawiązywanie bliższego kontaktu między dziećmi oraz nauczycielkami i personelem przedszkola, kształtowanie świadomości przynależności do „przedszkolnej rodziny”. Na zakończenie tego miłego dnia oraz na pamiątkę uroczystości każde dziecko otrzymało dyplom, kolorowy balon.

Maluszkom i starszakom życzymy samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Relację przygotowała Monika Sroka