Wydarzenia z życia przedszkola


ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 13.10.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” dzieci nowo przybyłych. W pięknie udekorowanej sali zgromadziły się wszystkie przedszkolaki w eleganckich strojach. Uroczystość rozpoczęła się od powitania dzieci przez wychowawczynie grup, następnie starszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w piosence „Bo w przedszkolu”. Przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania magicznym ołówkiem wypowiadając przy tym słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Po części oficjalnej pasowane dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków oraz upominek.

Wszystkim pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu na twarzy i aby dni spędzane w przedszkolu były pełne radości i zabawy.


SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Tematy związane z bezpieczeństwem są częstym tematem zajęć w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć organizowane są spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu.

27 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie edukacyjne z brwinowską Strażą Miejską. Funkcjonariuszka poprowadziła pogadankę z dziećmi, której celem było utrwalenie wiedzy przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy i wdrażanie obowiązku ich przestrzegania. Pod koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające sygnalizatory świetlne. Zajęcia sprawiły przedszkolakom wiele radości.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i naukę.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak o tym wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

W środę 20 września już po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka.
Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji, nie tylko kulinarnych.

Panie wychowawczynie zadbały o miłą atmosferę, organizując dzieciom zabawy w salach i w ogrodzie
przedszkolnym (bańki mydlane, kolorowanki). W oczekiwaniu na pyszny, świąteczny obiadek,
przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy na sali gimnastycznej przy piosence  „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz na krótki seans kinowy z ulubionymi bohaterami: „Psim Patrolem”.

Panie złożyły maluszkom i starszakom życzenia: samych słonecznych dni oraz radosnych chwil
w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych
doświadczeń. Wszystkie przedszkolaki zabrały ze sobą do domu słodkie upominki.


ROK PRZEDSZKOLNY 2022/2023


DZIEŃ RODZINY

26 maja odbył się w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. W tym dniu w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się rodzice i ze wzruszeniem wysłuchali wierszy, piosenek i życzeń swoich pociech. Po występach dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przeszli do sal grupowych, gdzie odbyły się warsztaty „Las w słoiku”. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonali piękne dekoracje.

Rodziny miały także możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w specjalnie przygotowanych foto budkach.


 

II Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

pt. „Małe i duże matematyczne podróże”

14 marca 2023 r. dzieci z grupy „Biedronki” dumnie reprezentowały nasze przedszkole w II Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej pt. „Małe i duże matematyczne podróże”, zorganizowanej przez Przedszkole nr 3 w Brwinowie. Uczestnikami olimpiady były 5-latki z okolicznych przedszkoli. Hanna, Jan i Wojciech udowodnili, że matematyka im niestraszna. Doskonale poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi m.in. orientacji na kartce papieru, nazywania i wyszukiwania figur geometrycznych, kontynuowania rytmów, liczenia przedmiotów, dodawania i odejmowania, mierzenia długości. Nasze dzielne przedszkolaki zdobyły medal i dyplom dla przedszkola, same zaś otrzymały medale, dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy!

Sara Michalska


Mikołajki

 „6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.”

Tak również było w naszym Przedszkolu. We wtorek 6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany (bo aż rok), specjalny gość – Św. Mikołaj.  Nie od razu zapracowany Mikołaj trafił do naszego Leśnego Przedszkola, ale zostawił dzieciom list, a w nim specjalne zadania do wykonania. Przedszkolaki musiały popisać się wiedzą, np.: o stroju Świętego, o jego zaprzęgu, o tym, skąd Mikołaj przybywa, gdzie ukrywa prezenty, itp. Dzieci z łatwością poradziły sobie z zagadkami. Nie sprawiło im również trudności przeciśnięcie się przez komin, czy przekazanie w kręgu dzwoneczka, tak, aby nie zadzwonił. Gdy tylko Mikołaj pojawił się za oknem, dzieci
z entuzjazmem i wielką radością zaprosiły Go do naszej sali. Zmęczony podróżą Mikołaj rozsiadł się wygodnie na kanapie, a przedszkolaki przy akompaniamencie pani rytmiczki, zaśpiewały dla Niego piękną piosenkę. Wzruszony Święty obdarował wszystkie dzieci prezentami i obiecał, że wróci za rok. Na zakończenie przedszkolaki złożyły Mikołajowi życzenia z okazji Jego imienin. Każdy mógł również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym Gościem. To był wyjątkowy i magiczny czas. Dziękujemy Mikołaju za wizytę

Przygotowała: Monika Świderska


Konkurs plastyczny

„11 listopada – wolność w bieli i czerwieni”

Na przełomie października i listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt.
„11 listopada – wolność w bieli i czerwieni”. Celami konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, edukacja obywatelska, rozbudzanie kreatywności i twórczej inwencji dzieci, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, wzmacnianie wiary we własne możliwości. Zadaniem dzieci było wykonanie  pracy plastycznej z wykorzystaniem barwy białej i czerwonej. W konkursie wzięło udział 23 przedszkolaków. Dzieci poprzez prace wyraziły miłość i szacunek do swojej ojczyzny. Wszystkie zgłoszone prace były bardzo ciekawe i niepowtarzalne oraz starannie wykonane. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Serdecznie gratulujemy!

Sara Michalska


Konkurs wiedzy o Polsce pt. „Piękna Nasza Polska Cała”

10 listopada 2022 r. dzieci z grupy „Biedronki” dumnie reprezentowały nasze przedszkole w konkursie wiedzy o Polsce pt. „Piękna Nasza Polska Cała”, zorganizowanym przez Przedszkole nr 3 w Brwinowie. Konkurs został przeprowadzony wśród dzieci 5-letnich z okolicznych przedszkoli. Nela, Kazimierz i Władysław zaprezentowali strój ludowy i rozwiązywali zadania dotyczące symboli narodowych, stolic, legend i zabytków naszego kraju oraz historii odzyskania niepodległości. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, które nie były łatwe. Nasze dzielne przedszkolaki zdobyły puchar i dyplom dla przedszkola, same zaś otrzymały medale, dyplomy i drobne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc, a dzieciom jeszcze raz gratulujemy!

Sara Michalska


Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z najstarszej grupy (Biedronki) przygotowały występ, w trakcie którego przedstawiły historię odzyskania wolności przez nasz kraj, wyraziły miłość do ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. Dzieci wystąpiły dwukrotnie. Rano – dla pana Jerzego Wysockiego – zastępcy Burmistrza Gminy Brwinów, pani Małgorzaty Wojtyniak-Obwojskiej – Dyrektor Przedszkola oraz dla wszystkich dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkola, a po południu – dla swoich rodziców. Podczas obu występów wspólnie i dumnie odśpiewaliśmy hymn państwowy i wyrecytowaliśmy słowa wiersza „Katechizm polskiego dziecka”. Mogliśmy usłyszeć wiersze, a także pieśni patriotyczne „Maszerują strzelcy”, „My, Pierwsza Brygada” oraz piosenkę „Za to cię kocham, Polsko”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

Sara Michalska


Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 21 października odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka.” W tym dniu najmłodsza grupa „Wiewiórek” zaprezentowała piosenkę o kotku i zatańczyła do piosenki „Małe, czerwone jabłuszko” Po występie każdy maluszek został uroczyście pasowany na przedszkolaka. Następnie swoje piosenki zaprezentowały pozostałe grupy: „Jeżyki,” „Niedźwiadki” i „Biedronki.” Dzieci, które dołączyły do tych grup w tym roku również zostały pasowane na dzielnych przedszkolaków, otrzymały dyplom i upominek. Wspólne występy dzieci pomogły przełamać nieśmiałość i zintegrować społeczność przedszkolną.

 

 


ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022


Dzień Dziecka

1 czerwca to dzień, na który czekają wszystkie dzieci, i te małe, i te duże. Tak było i tym razem. Tego dnia przedszkolaki uroczyście obchodziły w przedszkolu swoje święto. Od samego rana czekało na nie wiele atrakcji. Wchodząc rano do przedszkola zauważyły girlandę i balony, które wprawiły je w dobry nastrój. Następnie dzieci uczestniczyły w pikniku, w czasie którego mogły skosztować wiele przepysznych smakołyków – owocowe szaszłyki z czekoladą, popcorn i lody. Po poczęstunku, z wielką radością, wzięły udział we wspólnych tańcach i zabawach ruchowych. Każdy przedszkolak otrzymał również w prezencie „balonowe zwierzątko”. Tego dnia było wiele uśmiechu i wspólnej zabawy. Z pewnością ten dzień zostanie na długo w pamięci dzieci. 

Sara Michalska

Jeszcze raz życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń!


Konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”

W maju, w naszym przedszkolu, odbył się konkurs fotograficzny dla dzieci i rodziców pt. „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”. Celami konkursu było kształtowanie postawy miłości do swojego kraju, rozbudzanie zainteresowania pięknem ojczyzny, poszerzenie wiedzy o regionach i atrakcjach turystycznych Polski, rozwijanie zainteresowań fotograficznych dzieci oraz zachęcanie do wspólnego spędzania czasu.
W konkursie wzięło udział 15 przedszkolaków. Dzieci, wspólnie z rodzicami, sfotografowały piękne
i niezwykłe miejsca w Polsce. Zdjęcia zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane w holu przedszkola, na specjalnie przygotowanej mapie. Polska jest pięknym krajem i trudno wskazać jedno najpiękniejsze miejsce, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, książkę oraz kredki.

Serdecznie gratulujemy!

Sara Michalska


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 „Wiosna” – Urszula Machcińska 
 Przyszła wiosna
 Lekka, zwiewna. 
 Jak wygląda? 
 Jak królewna!
 Ma na głowie
 Z kwiatów wianek:
 Z mleczy, chabrów 
 I sasanek.
 Suknia piękna 
 Niby z bajki, 
 Cała w niezapominajki. 
 Nad nią krążą
 Liczne ptaki: 
 Jaskółeczki, 
 Kosy, szpaki.
 I skowronek 
 Pięknie śpiewa, 
 Tańczą pszczoły, 
 Szumią drzewa. 
 Wiosno ciepła
 I zielona,
 Chodź tu do nas!
 Chodź tu do nas!
 Zostań z nami 
 Aż do lata, 
 Wiosno złotem
 Piegowata!!! 

21 marca w naszym Przedszkolu świętowaliśmy nadejście Wiosny!

Tego dnia wszystkie Dzieci przyszły do Przedszkola ubrane na zielono i brały udział w zabawach z Panią Wiosną na sali gimnastycznej. Były wiosenne zagadki dotyczące kwiatów i ptaków, wiosenne zadania, zabawy, masażyki i quiz wiedzy na temat Wiosny. Przedszkolaki wykonały „Taniec Kwiatów” z krepinowymi wstążkami do utworu F. Chopina „Wiosna”, następnie tymi samymi wstążkami udekorowały wiosenny Gaik. Z kolorowym Gaikiem  Dzieci z wszystkich grup wybrały się na wiosenny spacer wokół Przedszkola, aby barwnie i radośnie – z wiosenną piosenką na ustach –  przywitać nadchodzącą porę roku. Po powrocie do Placówki, Przedszkolaki w swoich ogródkach grupowych posadziły piękne wiosenne kwiaty, za które bardzo dziękujemy RodzicomJ! Pani Wiosna poczęstowała tego dnia wszystkie Dzieci pysznymi, kwiatowymi lizakami!!!

Przygotowała:

Ewa Wacławek


KONKURS

Zdrowie na moim talerzu

W lutym w Przedszkolu nr 1 miał miejsce konkurs plastyczny pt. „Zdrowie na moim talerzu”. Konkurs był skierowany do dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców/opiekunów. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i rodziców, nabywanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie pomysłowości i kreatywności. W sumie wpłynęło 9 prac. Wszystkie były bardzo ciekawe i wyjątkowe. Każdy z uczestników został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy dyplom.

Ewelina Krochmalska


ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022


Mikołajki

Na początku grudnia odbyło się długo wyczekiwane przez dzieci wydarzenie. Przedszkolaki, ubrane na czerwono i zielono, z opaskami i czapkami świątecznymi na głowach, wypatrywały Świętego Mikołaja. Tego dnia wzięły udział w wielu zabawach. Wskazywały, z której strony rozbrzmiewał dźwięk dzwoneczka, naśladowały sposób chodzenia Św. Mikołaja oraz zachowania reniferów, pomagały pakować prezenty, a także układały puzzle i rozwiązywały zagadki. Po wielu przygodach w czasie podróży Św. Mikołaj szczęśliwie dotarł do przedszkola. Rozdał prezenty wszystkim dzieciom, a te
w podziękowaniu pięknie zaśpiewały i zatańczyły. Na koniec wizyty Święty Mikołaj chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć.  

Sara Michalska


Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 19 października 2021 roku w Przedszkolu Nr 1 w Brwinowie odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to debiut dzieci, które w tym roku szkolnym przyszły do naszego przedszkola. W przygotowanym programie artystycznym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, wypowiadając przy tym słowo: „Przyrzekamy”. Po wygłoszeniu przez maluchy przysięgi pani dyrektor Małgorzata Wojtyniak — Obwojska przystąpiła do aktu pasowania magicznym ołówkiem, wypowiadając przy tym słowa: „Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Każde dziecko otrzymało dyplom, oznaczający przynależność do grona przedszkolaków i książkę. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia zostały wykonane zdjęcia.

Wszystkim najmłodszym wychowankom przedszkola życzymy wiele radości i uśmiechu na każdy dzień pobytu w przedszkolu.

Ewelina Krochmalska Bożena Niedziółka


Warsztaty przyrodniczo-leśne

„Tulę Las”

15 października 2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-leśne „Tulę Las”, zorganizowane przez Radę Rodziców. Tego dnia dzieci miały okazję ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu. Poszerzyły swoją wiedzę na temat jesiennych zmian w przyrodzie. Poznały ciekawostki o zwyczajach zwierząt – jeży, wiewiórek, borsuków. Poznały  ptaki – bociana, wróbla, ziębę, rudzika i sójkę. Słuchały odgłosów ptaków, za pomocą klamerek zbierały „pokarm” dla jeża, z zamkniętymi oczami rozpoznawały dary natury, rzucały szyszką do celu. Naśladowały zwierzęta, m.in. uformowały klucz, ukrywały i odnajdowały orzechy. Na koniec przedszkolaki wykonały jeże, wykorzystując do tego liście czy żołędzie. To był bardzo udany dzień!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie dla dzieci tych niezwykle ciekawych warsztatów. Dziękujemy również rodzicom za dokonywanie wpłat na fundusz Rady Rodziców.

Sara Michalska


ROK PRZEDSZKOLNY 2020/2021


Bal karnawałowy

W tym roku nasze przedszkolaki wybrały się na Bal pod hasłem „Podróż dookoła świata.”

Podczas radosnej zabawy dzieci zapoznały się z muzyką charakterystyczną dla określonych kontynentów. Zatańczyły min. Kaczuchy, bawiły się przy różnorodnej muzyce z Europy. Po pokazie strojów karnawałowych, pojechały pociągiem do Azji, żeby poznać słynny Gangnam Style. Razem z Muchą w mucholocie przedszkolaki poleciały do Afryki, aby zatańczyć w kręgu razem z Królem Lwem. Na  Antarktydzie bawiliśmy się w Pingwinki i Zamrożone sople. Przepłynęliśmy ocean z hitem Vayany, uciekając przed rekinami. Podczas wyprawy po Ameryce północnej, wszyscy przy muzyce country zamienili się w dzielnych kowbojów. W Ameryce południowej, przy dźwiękach samby zatańczyliśmy z kolorowymi balonami. Po wspólnej zabawie dzieci udały się na karnawałowy poczęstunek.

Urszula StarońWIGILIA

W tym roku ze względu na Procedury Bezpieczeństwa obowiązujące na terenie przedszkola w okresie pandemii covid – 19 przeprowadzenie tradycyjnych uroczystości z rodzicami nie było możliwe. Tak więc tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 15 grudnia odbyła się Wigilia Przedszkolna zorganizowana dla dzieci w poszczególnych grupach. Panie wraz z dziećmi na ten wyjątkowy dzień zaplanowały warsztaty świąteczne: pieczenie i dekorowanie pierniczków, ozdabianie drewnianych choinek, śnieżynek, reniferów, malowanie bombek. Odbyło się wspólne kolędowanie i zabawy przy choince nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Panie kucharki przygotowały dla dzieci świąteczny obiadek – czerwony barszczyk, pierogi. Mamy nadzieję, że ten pogodny i uroczysty dzień zostanie na długo w pamięci dzieci.


Mikołajki

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Niestety Mikołaj bardzo się śpieszył ale zdążył pomachać do dzieci z przedszkolnego podwórka. W salach zostawił listy z zadaniami dla dzieci na ten wyjątkowy dzień. Choć nie było łatwo, naszym wspaniałym przedszkolakom udało się wykonać wszystkie polecenia zawarte w liście. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę dla Św. Mikołaja, który w tajemniczy sposób umieścił pod choinkami w salach prezenty. Niespodzianka ta wywołała mnóstwo uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Urszula Staroń


KONKURS POETYCKI

„POLSKA MOJA OJCZYZNA”

Każda okazja jest dobra, by zaangażować rodziców we wspólne działanie z dzieckiem. Warto, aby jego efekty przenosić na teren przedszkola. Dlatego zorganizowaliśmy wewnątrz przedszkolny konkurs poetycki  z okazji Narodowego Święta Niepodległości . Dzieci wraz z rodzicami napisały piękne wiersze o Ojczyźnie. Konkursowe prace utworzyły wystawę w holu przedszkola. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Monika Prasał

Invalid Displayed Gallery


Narodowe Święto Niepodległości

W naszym przedszkolu cały tydzień poświęciliśmy tematyce patriotyzmu, poszerzaniu wiedzy o naszej Ojczyźnie. Przedszkolaki ze wszystkich grup pięknie wykonały prace plastyczne w barwach ojczystych, którymi udekorowaliśmy sale przedszkolne.

10 listopada obchodziliśmy  Święto Niepodległości. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły w strojach galowych. O godz. 11:11 dzieci dumnie, przyjmując postawę „na baczność” odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” przygotowały pod opieką wychowawczyń pani Bożeny Niedziółki oraz pani Eweliny Krochmalskiej uroczystą inscenizację. W pięknie udekorowanej sali i odświętnych strojach recytowały wiersze i śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej i niepodległościowej. Na zakończenie Dyrektor Przedszkola P. Małgorzata Wojtyniak-Obwojska podziękowała dzieciom i nauczycielom za piękny występ.

Monika Prasał

Invalid Displayed Gallery


Rzecz to wielka niesłychanie
Gdy przedszkolakiem się zostanie…

W dniu 13 października całe przedszkole świętowało uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci miały przyjemność wystąpić przed Panią Dyrektor i zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po występach główni bohaterowie wydarzenia złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na przedszkolaków. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia, każde dziecko dostało w prezencie książeczkę i dyplom. WITAMY  WAS SERDECZNIE 🙂

Invalid Displayed Gallery

 


Wizyta Straży Miejskiej

Dnia 24 września 20208 r. odbyło się spotkanie ze Strażnikami Miejskimi, Pani Komendant Izabela Koźbiał  przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na ulicy i jej pobliżu, które było praktycznym podsumowaniem omawianego przez nas cyklu o bezpieczeństwie. Nasi goście przywieźli ze sobą mobilne przejście dla pieszych, znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Dzięki temu dzieci mogły w praktyce przećwiczyć przechodzenie przez pasy, zarówno przy sygnalizacji świetlnej jak i bez niej. Dzieci utrwaliły sobie także która to jest prawa strona i lewa strona oraz kolory obowiązujące na ulicy. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od Pani Komendant prezent w postaci odblasku aby każde dziecko było widoczne w drodze do przedszkola.

Invalid Displayed Gallery


               ROK PRZEDSZKOLNY  2019/2020


Szopka Betlejemska

Pod koniec listopada 2019 roku, Dzieci i Rodzice z naszego przedszkola zostali zaproszeni do wzięcia udziału we wspólnym projekcie plastycznym zatytułowanym Szopka Betlejemska. Projekt zakładał wykonanie  postaci, zwierząt i innych elementów potrzebnych do stworzenia Szopki. Forma pracy plastycznej – płaska, technika – dowolna. Projekt spotkał się z  dużym odzewem z Państwa strony, za co serdecznie dziękujemy!!! Efekt naszych wspólnych dokonań można było podziwiać na przedszkolnym korytarzu! Pomysłodawcą i współautorem projektu była pani Ewa Wacławek z grupy „Niedźwiadki”. W podziękowaniu za zaangażowanie i kreatywność, dzieci biorące udział w projekcie otrzymały drobne upominki oraz dyplomy! Jeszcze raz bardzo dziękujemy za stworzenie wielkiej, wspólnej dekoracji uświetniającej Święta Bożego Narodzenia!

Invalid Displayed Gallery


 Warsztaty świąteczne

13 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty świąteczne. Tego dnia dzieci mogły wykonać własnoręcznie wieńce świąteczne. Dzieci w skupieniu wykonywały swoje prace, każdy wieniec był piękny.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie warsztatów.

Invalid Displayed Gallery


Mikołajki

6 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Mikołajki. Na dzieci czekało wiele atrakcji, już od rana witała je pani Mikołajowa, która rozdawała wszystkim słodkie upominki. Następnie  wszystkie dzieci spotkały się na sali gimnastycznej aby poczekać na przybycie naszego gościa. Gdy Mikołaj z panią Mikołajową przybyli już do nas,    każda z grup zaprezentowała przygotowane wiersze i zaśpiewała Mikołajowi specjalnie przygotowaną z tej okazji piosenkę. Św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami i odjechał w świat, żeby rozdawać prezenty też innym dzieciom. Obiecał, że za rok znów się spotkamy.

Invalid Displayed Gallery


Wizyta Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły z domu swoje ulubione misie i przez cały dzień mogły mieć je przy sobie. Każda grupa robiła także prace plastyczno-techniczne związane z misiem. Jednak największą niespodzianką była wizyta wielkiego misia, a dokładnie niedźwiedzia z bajki „Masza i niedźwiedź”. Nasz bohater dnia bawił się z dziećmi, tańczył i śpiewał. Wszyscy byli zachwyceni. Na koniec można było przytulić się do wielkiego żywego pluszaka i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. To było wielkie wydarzenie! Dziękujemy misiu za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

Invalid Displayed Gallery


Bajka „Zamczysko Smoczysko”

14 Listopada 2019 r. mieliśmy przyjemność obejrzeć  przedstawienie „ZAMCZYSKO SMOCZYSKO” w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej „Teatralnia” Stowarzyszenia K-40.

Histria opowiadała o dwóch dziewczynkach, które chodziły do przedszkola , Tosia i Anielka Którejś pięknej nocy, gdy nie mogły zasnąć będąc w swoim pokoju przeniosły się na salony Królewskie i zostały księżniczkami.  Przez całą podróż p królewskim dworze towarzyszą im :smok, myszki, król i królowa, zła pajęczyca. Morałem bajki jest, że najlepiej jest u mamy i taty. Gdzie, każdy może do siebie się przytulić, powiedzieć kocham Cię czy zwyczajnie zjeść wspólnie śniadanie. Na zakończenie nasze przedszkolaki podarowały naszym cudownym aktorom własnoręcznie wykonane bukieciki. Dziękujemy bardzo i zapraszamy.

Invalid Displayed Gallery


11  Listopada Święto Niepodległości

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości.
Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną
i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego
też 12 listopada 2019 r. w naszym Przedszkolu grupa
5- latków (Biedronki)  przygotowała  uroczystą inscenizację
z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości.
Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki
o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa
tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’ oraz „Mazurek Dąbrowskiego”. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.
Na uroczystość przygotowaną przez dzieci  przybyli  koledzy
i koleżanki z przedszkola oraz zaproszeni goście: pan Jerzy Wysocki z-ca burmistrza miasta Brwinów oraz zaproszeni emeryci z Brwinowa a po południu rodzice.
Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku  u rodziców i gości, co świadczyło
o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim
zaproszonym gościom głęboko  w pamięci .

Invalid Displayed Gallery


                                       Wizyta na miejskim cmentarzu

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

31 października dzieci wraz z paniami z grup „Niedźwiadki” i „Biedronki” zaopatrzone w przyniesione z domów znicze wybrały się na miejski cmentarz.  Dzieci zapaliły znicze na grobach żołnierzy, którzy zginęli w walce o wyzwolenie miasta z okupacji. Oglądaliśmy także groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami.

Invalid Displayed Gallery


  Wycieczka do sali zabaw „Tęcza”

22 października wszystkie dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Tęcza” w Warszawie. Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Dzieci miały do dyspozycji małpi gaj, zjeżdżalnie, dmuchańce, trampoliny, boisko, tunele, tor z przeszkodami, skałki, cymbergaj, karuzela, symulatory, bujaki. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszych maluszkach, które miały do dyspozycji basen z piłeczkami, specjalne chodziki, samochodziki, bujaczki, małe zjeżdżalnie, piłki rehabilitacyjne, domki, duże klocki „mega bloksy”, stoliki edukacyjne, małe zabawki oraz tablice do motoryki ręki, kruzele, dmuchany tor z przeszkodami i z pomocą pań chętni mogli zjechać z olbrzymiej zjeżdżalni. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wycieczki Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy wpłacają na Fundusz R.R.

Invalid Displayed Gallery


                                       Wizyta Nosorożca Rogatka

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził Nosorożec Rogatek bohater Kampanii Kolejowe ABC, który uczy dzieci bezpieczeństwa na obszarach olejowych. W zajęciach miały przyjemność wziąć dzieci  z gr. „Biedronki”. Podczas zajęć dzieci rozmawiały z nami m.in. o tym, gdzie można kupić bilet na pociąg, co trzeba zrobić, gdy zobaczymy bagaż pozostawiony bez opieki i kiedy możemy przekroczyć żółtą linię oraz dlaczego nie możemy bawić się w pobliżu torowisk. Dowiedziały się, kim jest konduktor i maszynista, jakie znaki drogowe można zobaczyć przed przejazdami kolejowymi. Dzieci chętnie brały udział w zabawach interaktywnych, podczas których nauczyły się zasad prawidłowego zachowania w pobliżu torów, w pociągu oraz na dworcu i peronie.

Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał upominek.

Invalid Displayed Gallery


ROK PRZEDSZKOLNY  2018/2019


 

Wycieczka do stadniny koni

19 czerwca całym przedszkolem wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni Pa-Ta-Taj w Kaniach. Tego dnia pogoda przywitała nas deszczową aurą ale to nas nie zniechęciło. Dzięki dobrym humorom i zaklęciom 🙂 rozpędziliśmy deszczowe chmury i mogliśmy w pełni korzystać z atrakcji jakie na nas czekały. Dzieci uczestniczyły w przejażdżce bryczkami, zwiedzały stadninę i poznawały zwyczaje koni, każdy mógł także przejechać się na koniu, mając chwilę wolnego czasu przez spałaszowaniem kiełbasek z ogniska korzystały z terenu i atrakcji które były dla nich przygotowane.

Dziękujemy Rodzicom za wpłaty na Fundusz Rady Rodziców bez których nie moglibyśmy uczestniczyć w tej ciekawej wycieczce.

Invalid Displayed Gallery


 

Występ Rodziców z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka rodzice Starszaków czyli grupy „Wiewiórki” przygotowali  dla wszystkich przedszkolaków– muzyczno-teatralną niespodziankę.

Niespodzianką tą było przedstawienie „Rzepka” J. Tuwima przygotowane pod kierunkiem Urszuli Staroń i Patrycji Saganowskiej. Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się swoimi zdolnościami aktorskimi. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się ogromną pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz WIELKIM SERCEM I HUMOREM w trakcie naśladowania odgrywanej przez siebie postaci. Dzieci bawiły się świetnie było dużo śmiechu i radości oraz dzieci aktorów były bardzo dumni ze swoich rodziców:). Na zakończenie aktorzy zaprosili wszystkie przedszkolaki do wspólnej zabawy tańcom i zabawom nie było końca:).

Serdecznie dziękujemy naszym Aktorom-Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w teatrze, za poświęcony czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. W imieniu Pani Dyrektor Przedszkola oraz całego Personelu Przedszkola składamy wyrazy uznania i podziękowania za pomysłowość oraz wspaniałe przedstawienie w utworze J. Tuwima „Rzepka”.

Invalid Displayed Gallery


Wycieczka do „Ludowizny” w Kampinosie

Co to znaczyło być partyzantem Grupy AK Kampinos? Jak wyglądał typowy dzień partyzanta mieszkającego na terenie Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej? Czy życie partyzantów to była tylko walka i strzelanie? Z jakimi obowiązkami i przeciwnościami losu musieli się zmagać? Czy mieli czas wolny? W dniach 27.05 i 28.05 przedszkolaki z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach o tematyce partyzanckiej, dzieci poznały niezwykłą historię Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało codzienne życie partyzantów z Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej (którzy mieszkali m. in. w Brzozówce), kiedy nie musieli walczyć z wrogiem.

W trakcie zajęć dzieci poznały wspaniały fragment historii poprzez pokonanie wielu przeszkód i pułapek wzorowanych na zasadzkach Niemców na oddział porucznika „Doliny”. Podczas warsztatów miały możliwość  przejść przez pole minowe, wysyłanie zwiadowców, szyfrowanie meldunków, uwolnienie jeńców, zacieranie śladów, mylenie pościgów, ćwiczenia z zachowania ciszy, rozpoznanie zdrajcy, komunikacja z innymi oddziałami. Dzieci zobaczyły także jak wyglądała praca w szpitalu polowym, zakładały opatrunki sobie nawzajem i udzielały pierwszej pomocy.

Zwieńczeniem wysiłku całego dnia było ognisko i kiełbaski, które dzieci pałaszowały z apetytem.

Serdecznie dziękujemy rodzicom z Rady Rodziców za zorganizowanie nam tej wycieczki.

Invalid Displayed Gallery


 

 „RODZINNY PIKNIK W KRATKĘ”

24 maja 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się coroczne spotkanie rodzinne, tym razem pod hasłem: RODZINNY PIKNIK W KRATKĘ. Punktualnie o 16- ej przybyłych gości powitała i zaprosiła do wspólnej zabawy Pani Małgorzata Wojtyniak  – Obwojska – dyrektor przedszkola. Następnie w czasie krótkiej akademii dzieci zaprezentowały przed najbliższymi swoje umiejętności wokalno – recytatorskie. Były piosenki, wiersze dla Mamy i Taty. Nie mogło zabraknąć również życzeń dla samych milusińskich, bo to również ich święto. W podziękowaniu za trud wychowania oraz bezwarunkową miłość, przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec tej części Pan Patryk zaprezentował pokaz sztuk walki „Copoeira”, za co publiczność nagrodziła go wielkimi brawami. Po części artystycznej nadeszła długo oczekiwana chwila na wspólna zabawę. Dzieci
i rodzice mieli do dyspozycji strefę gier planszowych, strefę sportową ( przeciąganie liny, hula hop, bieg ze związanymi nogami), kącik plastyczny – malowanie balonem „Majowej łąki”, wykonanie i ozdobienie koszyczka piknikowego. Dzieci mogły także ustawić w długą kolejkę po „balonikowe zwierzątko”. Powodzeniem cieszyły się konkursy i konkurencje, np. dla tatusiów, „Bicie piany”, czy dla dzieci „Rozpoznawanie smaków”. Na wygranych czekały prawdziwe, ciężkie, złote medale oraz ciekawe nagrody. Jedną z głównych atrakcji wieczoru była loteria fantowa – Koło fortuny. Chętnych zmierzyć się z losem nie brakowało, tym bardziej, że dzięki uprzejmości rodziców fanty były bardzo bogate. Cóż to byłby za piknik, gdyby nie było na nim słodkości i smakołyków? Tym razem również nie mogło ich zabraknąć. Gofry, wata cukrowa, lemoniada, pyszne leczo podane przez Panie z kuchni oraz to, co nasi wspaniali rodzice przynieśli w koszach piknikowych, sprawiło, ze piknik uważa się za bardzo udany. Na pamiątkę każdy mógł sobie wykonać rodzinne zdjęcie                          w „foto budce” przypominającej balon :).

W imieniu organizatorów składamy szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowania do pikniku.

Invalid Displayed Gallery


 

Wizyta policji

W dniu 03.04  nasze przedszkole odwiedził specjalny gość- sierżant borsuk maskotka Komendy Stołecznej Policji.

Podczas tego spotkania dzieci wspólnie z sierżantem Borsukiem przypomniały sobie jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, jak zachować się w kontaktach z „obcym” oraz jak właściwie podróżować samochodem z rodzicami. Sierżant Borsuk przypomniał dzieciom numery alarmowe i nauczył wierszyka z numerem alarmowym 112 (1 nos, 1 usta, 2 oczy). Dzieci w ramach „pracy domowej „miały nauczyć wierszyka rodziców i swoje rodzeństwo mamy nadzieję, że to uczyniły :).

Wiedza naszych przedszkolaków na tematy związane z bezpieczeństwem jest imponująca- dzieci prawidłowo odpowiadały na większość pytań Policjanta Borsuka.

Po skończonym wykładzie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w sesji zdjęciowej z naszym wyjątkowym gościem.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Invalid Displayed Gallery


Witaj wiosno

Dnia 22.03.2019 w naszym przedszkolu odbył się Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie dzieci zebrały się na sali gimnastycznej gdzie czekało ich wiele atrakcji. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące nowej pory roku, każda grupa miała za zadanie ozdobić suknię Pani Wiosny wiosennymi kwiatami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach, które zostały specjalnie przygotowane na tę okazję. Każda grupa w oczekiwaniu na Panią Wiosnę zaśpiewała także wiosenną piosenkę.Największą atrakcją tego dnia było przedstawienie wiosenne przygotowane przez nauczycieli pracujących w przedszkolu. Przedszkolaki w ciszy i skupieniu oglądały przedstawienie a na koniec długo oklaskiwali aktorów. Pani Wiosna przyniosła w darze dla każdego dziecka po lizaku. Po skończonej uroczystości odbył się wspólny wiosenny spacer w okolicy przedszkola, szukaliśmy pierwszych oznak wiosny oraz po spacerze dzieci bawiły się na placu zabaw.

Invalid Displayed Gallery


Bal Karnawałowy

Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

Strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi, mali

zgromadzeni na tej sali.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe, maskarady i zabawy.

Karnawał to czas, na który czekają również najmłodsi. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Zgodnie z tą tradycją w dniu 14 lutego 2019r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy podczas, którego dzieci miały okazję do wspólnej zabawy.

Z tej okazji każdy mógł wcielić się w swoją ulubioną postać- piękne i pomysłowe stroje księżniczek, królów, czarodziejek, piratów, rycerzy, smoków, Spidermanów, strażaków, policjantów, kotów, biedronek, motyli (i jeszcze wiele można by wymieniać…), które przeniosły nas w prawdziwy świat bajek. Dodatkowo wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Dzieci, w kolorowych strojach, świetnie bawiły się uczestnicząc we wspólnych zabawach przy znanych rytmach muzyki tanecznej. Nie zabrakło również tradycyjnych kaczuszek oraz pociągu.

W tym miejscu chcieliśmy podziękować prowadzącemu bal wodzirejowi Panu Kubie za wspaniałą zabawę i dobrą muzykę.

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Aby uwiecznić ten wyjątkowy dzień, fotograf – Pan Mieczysław wykonał indywidualne sesje zdjęciowe wszystkim dzieciom.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych, balowych strojów.

Invalid Displayed Gallery


 Mikołajki

6 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu Mikołajki. Na dzieci czekało wiele atrakcji, już od rana witała je pani Mikołajowa, która rozdawała wszystkim słodkie upominki. Następnie  wszystkie dzieci spotkały się na sali gimnastycznej aby odczytać list od Mikołaja, w którym otrzymały zadania do wykonania. Przedszkolaki po aktywnych poszukiwaniach w swoich salach odnalazły i złożyły puzzle świąteczne. Gdy skończyły, wróciły z wykonanymi pracami na salę gimnastyczną gdzie śpiewem przywołały św. Mikołaja. Ucieszył się on ogromnie z gorącego powitania i zatańczył razem z dziećmi przy wesołej piosence. Następnie każda z grup zaprezentowała wykonane zadania i zaśpiewała Mikołajowi specjalnie przygotowaną z tej okazji piosenkę. Św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami i odjechał w świat, żeby rozdawać prezenty też innym dzieciom. Obiecał, że za rok znów się spotkamy.

Invalid Displayed Gallery


NIEDŹWIADKOWE SPOTKANIE ABSOLWENTÓW!

„Żal opuszczać nam przedszkole
szczerze przyznajemy,
Ale uczyć się i pisać,
też chętnie będziemy!”

A może by tak jeszcze raz? Stać się przedszkolakami?? Taką możliwość miały dzieci z grupy „Niedźwiadków”,     które w czerwcu 2018 roku pożegnały przedszkolne mury. Rozstania bywają trudne, przekonały się o tym i dzieci,    i my – Niedźwiadkowe Panie… Ale za to , jak miło spotkać się po długim czasie i odwiedzić miejsce, z którym wiąże się tyle wspomnień…

23 listopada nasze szkolne „Niedźwiedzie” zaproszone zostały do swojego przedszkola, do swojej sali, do swoich Pań na spotkanie absolwentów! Frekwencja dopisała znakomicie, co sprawiło nam wielką radość!! Przedszkolaki wyrosły, ale zapamiętały nasze grupowe zwyczaje, powitanki i zabawy. Dzieci siedząc w kręgu, po kolei opowiadały o swoich szkolnych doświadczeniach, nowych Paniach, koleżankach, kolegach, ulubionych zajęciach. Troszkę        się pobawiliśmy, porozmawialiśmy i „Niedźwiadki” z dużym entuzjazmem zasiadły do stolików, aby wykonać pracę plastyczną – kolorowe kartki z sową – symbolem mądrości! Po skończonej pracy, dzieci pomogły posprzątać stoliki i przyszedł czas na małe co – nieco czyli „Niedźwiadkowy” poczęstunek! „Przedszkolaki” własnoręcznie przygotowały dla siebie misiowe kanapki z chleba tostowego,  nutelli, plasterków banana i rodzynek. Było bardzo słodko, bardzo pysznie i tylko troszeczkę brudząco! Po tak trudnym zadaniu, dzieciaki dostały w nagrodę drobne przekąski, z którymi już nic nie trzeba było robić, tylko jeść!! Nakarmione „Niedźwiedzie” miały teraz czas              na pogaduchy, swobodną zabawę, porozglądanie się po sali, pozwiedzanie starych kątów… Czas w dobrym towarzystwie  bardzo szybko płynie i znów trzeba będzie się rozstać… Na zakończenie naszego spotkania każdy „Niedźwiadek” dostał „Misiowy Medal” wykonany przez Panie, zrobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie, zaśpiewaliśmy piosenkę na pożegnanie i dzieci wróciły do oczekujących już Rodziców…

Kochani, bardzo miło było Was gościć!!! Bardzo dobrze Was wspominamy i jeszcze raz życzymy wspaniałego, mądrego życia pełnego przyjaciół i tylko dobrych zdarzeń!!!

Dziękujemy za odwiedziny i… do zobaczenia!!!

Pozdrawiamy serdecznie  – „Niedźwiadkowe Panie”: Ewa, Monika, Ania

Invalid Displayed Gallery


Dzień Pluszowego Misia

22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły z domu swoje ulubione misie i przez cały dzień mogły mieć je przy sobie. Każda grupa robiła także prace plastyczno-techniczne związane z misiem. Jednak największą niespodzianką była wizyta wielkiego misia, a dokładnie niedźwiedzia z bajki „Masza i niedźwiedź”. Nasz bohater dnia bawił się z dziećmi, tańczył i śpiewał. Wszyscy byli zachwyceni. Na koniec można było przytulić się do wielkiego żywego pluszaka i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. To było wielkie wydarzenie! Dziękujemy misiu za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

Invalid Displayed Gallery


Wycieczka do fabryki krówek

Dnia 26 października odbyła się wycieczka autokarowa dwóch starszych grup: „Biedronek” i „Wiewiórek” do ,, Wytwórni Krówek”.

Na początku Pani z wytwórni rozdała wszystkim piękne fartuszki oraz czepki w ramach zachowania higieny. Jak już się wszyscy przebraliśmy, ruszyliśmy przez wytwórnię, aby zobaczyć , jak wygląda produkcja tych nieziemsko słodkich i rozciągliwych cukierków. Na miejscu zapoznaliśmy się z wykorzystywanymi surowcami, prasowaniem i krojeniem masy , a także obserwowaliśmy jak grupa Pań pięknie i bardzo szybko je pakuje.

Po zakończeniu zwiedzania wytwórni Pani która nas oprowadzała częstowała nas świeżutkimi cukierkami. Co przedszkolakom najbardziej się podobało.

Po słodkim poczęstunku, przeszliśmy na warsztaty plastyczne gdzie przedszkolaki same mogły zaprojektować swoje własne opakowania i zawinąć w nie krówki, aby potem móc poczęstować swoich najbliższych. Następnie był zorganizowany konkurs, po którym każdy uczestnik otrzymał małą paczuszkę kleistych krówek na drogę.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie nam tej wycieczki.

Invalid Displayed Gallery


 100-lat wolnej Polski

„Polska”

Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna – kraina, która się w sercu zaczyna.

Ryszard Przymus

Invalid Displayed Gallery


Warsztaty kreatywne

Powoli kończy się projekt „Wsparcie dla przedszkoli w Brwinowie”. W związku z tym Urząd Gminy we współpracy z Przedszkolem zorganizował dwa cykle warsztatów kreatywnych, w których wzięły udział nie tylko dzieci objęte projektem, ale całe przedszkole.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, na których dzieci tworzyły własne mydełka oraz świece. Zabawa była świetna, a efekty pracy zaskakujące. Przedszkolaki udowodniły, że ich wyobraźnia nie zna granic, a niektóre osoby ujawniły wyjątkowy talent plastyczno-artystyczny 😊 Swoje dzieła dzieciaki zabrały do domu, aby pochwalić się rodzicom oraz cieszyć się na co dzień z własnoręcznie zrobionych mydeł oraz świec.

Invalid Displayed Gallery


JESIENNY PIKNIK RODZINNY

W dniu , w którym miała miejsce  uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, w godzinach popołudniowych  odbył się Jesienny Piknik Rodzinny. Choć pogoda nie dopisała to i tak było wesoło, zabawnie i smacznie. Cały personel przedszkola wraz z rodzicami przygotował dla uczestników imprezy liczne atrakcje m.in. zupę dyniowa, przepyszne ciasta oraz inne potrawy jesienne. Podczas Pikniku rodzice i dzieci mogli wziąć udział w konkursie na „ Wesołą dynię” oraz w pokazie „Jesiennej mody”. Dla uczestników były przygotowane dyplomy i upominki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska plastyczne, na których powstawały prawdziwe dzieła sztuki.

Jesienny Piknik Rodzinny  był okazją do zintegrowania wszystkich rodziców. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce. Był to wspaniały dzień pełen radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. W oczach dzieci widać było szczęście i zadowolenie.

Invalid Displayed Gallery


PASOWANIE

Dzieci z grupy Niedźwiadków i Jeżyków mają już za sobą trudny okres adaptacji. W miesiącu październiku odbyła się uroczystość Pasowania  na Przedszkolaków.

Najważniejszą częścią uroczystości była chwila wstąpienia dzieci do społeczności przedszkolnej. Dzieci złożyły przedszkolne ślubowanie, a pani dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Uwieńczeniem ceremonii było otrzymanie pięknego dyplomu oraz maskotki.

Należy podkreślić, że było to pierwsze wystąpienie przedszkolaków, które z wielkim zaangażowaniem, zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności: mówiły wiersze, śpiewały  piosenki.

Invalid Displayed Gallery


ROK PRZEDSZKOLNY  2017/2018


ZAKOŃCZENIE ROKU  2017/2018

„Minął przedszkolny roczek wesoły

I trzeba będzie pójść do szkoły…

Tu były lalki, misie, zabawki,

Tam będą lekcje i szkolne ławki.”

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, dwie kolejne grupy opuszczą przedszkolne mury i rozpoczną przygodę ze szkołą. W tym roku z przedszkolem pożegnają się pięcioletnie dzieci z grupy „Jeżyki” i „Niedźwiadki”.

15 czerwca  odbyło się uroczyste zakończenie roku „Niedźwiadków”, 18 czerwca swoją uroczystość świętowały „Jeżyki”. Obie grupy przygotowały wspaniałe programy, które przedstawiły w obecności Rodziców, zaproszonych gości, wicedyrektor Grażyny Dubiniak oraz dyrektor Małgorzaty Wojtyniak – Obwojskiej.

„Niedźwiadki” wcieliły się w role uczniów,  pani nauczycielki i z dużym zapałem przedstawiły ciekawy, nieco humorystyczny montaż muzyczno – słowny „Ostatnia lekcja”. Było trochę wesoło, trochę wzruszająco – jak w życiu. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczyły się tańca – samby, piosenek, wierszyków, ale dla takiego efektu – naprawdę warto!

„Jeżyki” natomiast przedstawiły piękny montaż słowno – muzyczny „Pożegnamy przedszkole”, poprzedzony wykonaniem tańca narodowego – Krakowiaka oraz piosenki ludowej „W moim ogródeczku”. Występy bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami!

Po występach były podziękowania dla Rodziców za ich wieloletnią pracę na rzecz grupy i całego przedszkola. Były też podziękowania dla Dyrekcji, Nauczycieli  i wszystkich Pracowników Przedszkola za wspólnie spędzony czas.  „Niedźwiadki” i „Jeżyki” otrzymały na pamiątkę dyplomy, upominki oraz  życzenia, aby każdy dzień spędzony w szkole stał się dla nich nową, fascynującą przygodą.

Kochane Przedszkolaki! Życzymy Wam samych sukcesów w szkole, wspaniałych przyjaciół, życia pełnego zrealizowanych marzeń oraz nieustającej, dziecięcej radości każdego dnia J Czekamy na wieści od Was i… zapraszamy do odwiedzin!

„Bądź dzieckiem jak najdłużej,

Jak dziecko baw się i śmiej!

I kochaj tak, jak dziecko,

I dobroć dziecka miej.”

Przygotowała: Ewa Wacławek

Invalid Displayed Gallery


PIKNIK RODZINNY „RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”

Dnia 25 maja 2018 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rodziny połączony  z piknikiem rodzinnym. Wszystkie przedszkolaki pracowicie przygotowywały się do tego dnia ucząc się piosenek, wierszy i tworząc prezenty – niespodzianki dla swoich kochanych rodziców!

Na początku wszystkich gorąco powitała pani dyrektor przedszkola Małgorzata Wojtyniak-Obwojska. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany wspólnie przez panią rytmiczkę Dorotę i panie nauczycielki z wszystkich grup. Dzieci zaśpiewały piosenki dla mamy, taty i wspólną piosenkę rodzinną oraz wyrecytowały piękne wiersze. Następnie pan Jarek poprowadził pokaz taneczny, do którego dołączyli rodzice.

Dalszą część imprezy poprowadziła między innymi  firma eventowa Dminarte4you.  Dzieci bawiły się w dmuchanym zamku, tańczyły z rodzicami, brały udział w różnorodnych zabawach prowadzonych przez DJ-a i panią Darię min.: w animacjach do największych hitów muzycznych, w zabawach naśladowczo-muzycznych przenoszących w świat bajek i baśni, w drużynowym przeciąganiu liny, w spotkaniu z czarodziejem. Dziewczynki miały zaplatane kolorowe warkocze, chłopcy robili sobie tatuaże, a clown wszystkim chętnym rozdawał balonowe zwierzaki cudaki. Panie nauczycielki poprowadziły różnorodne zajęcia sportowe min.: badminton, wyścig w workach, rzut piłką do celu, mini tenis oraz zajęcia plastyczne z balonami. Na koniec dzieci obejrzały fascynujący pokaz baniek, próbując złapać ich jak najwięcej.

Piknik rodzinny był bardzo udany, było mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz panie kucharki z naszego przedszkola.

ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Invalid Displayed Gallery


KONKURS LITERACKI

22 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się gminny konkurs pt ,,W świecie baśni braci Grimm’’. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i popularyzacja twórczości w/w autorów. Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe zespoły z poszczególnych placówek. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna w składzie: Małgosia i Maks z grupy ,,Niedźwiadków’’ oraz Antoni z ,,Jeżyków’’. Konkurs podzielony był na 4 etapy. W jednym pytania zadawali dzieciom uczniowie klasy V, którzy wcielili się w baśniowe postaci.  Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą treści wybranych przez organizatorów baśni. Jury skrupulatnie podliczyło punktację i ogłosiło wyniki. BRAWO!!!! Nasz zespół zajął III miejsce!!! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy Brwinów. Dodatkowo, przedstawicielki Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów wyróżniły i nagrodziły dwoje dzieci, w tym Antoniego za błyskawicznie i trafne odpowiedzi oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną. Gratulujemy !!!!!!

Invalid Displayed Gallery


PRZEDSZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY „ORZEŁ BIAŁY – GODŁO POLSKI”

Początek maja to dla Polaków czas szczególny: Święto Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja, a w tym roku również setna rocznica odzyskania niepodległości. W obliczu tych wyjątkowych, patriotycznych wydarzeń,
w Przedszkolu Nr 1 w Brwinowie zorganizowany został konkurs plastyczno – techniczny pt. „Orzeł biały – Godło Polski”. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się ogromną kreatywnością oraz poczuciem estetyki przy wykonywaniu prac konkursowych. Zdaniem jury na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace: Wojtka Krysiaka, Maksa Rączkowskiego, Basi Pałki oraz Natalii i Darii Osowieckich.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a autorzy najpiękniejszych prac, dodatkowo nagrody rzeczowe, które wręczyła pani Ewa Wacławek, organizatorka konkursu. Gratulujemy rodzicom inwencji twórczej oraz dziękujemy za krzewienie postawy szacunku do symboli narodowych podczas wspólnej pracy z dzieckiem.

Poniżej galeria prac, którą można podziwiać w holu przedszkola.

Monika Świderska

Invalid Displayed Gallery


Powitanie wiosny

Marzanno, Marzanno, odpłyń gdzieś za morza
niech kwitną już kwiaty, zielenią się zboża.

Marzanno, Marzanno już nie chcemy ciebie,
niech świeci nam słonko na wiosennym niebie.

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się pożegnanie zimy i uroczyste powitanie wiosny. Zima, już się spakowała, żeby odejść i zrobić miejsce wiośnie, na koniec żegnając się z każdą z grup w naszym przedszkolu. Specjalnie na tę okazję dzieci z każdej grupy wraz z Paniami ubrały się w wiosenne kolory – zielony i żółty. Przedszkolaki ze śpiewem na ustach, w pochodzie z Gaikiem poszły szukać wiosny. Na dworze leżały jeszcze resztki śniegu, ale można już było dostrzec w pobliskich ogrodach nieśmiało wschodzące główki krokusów.

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

Przygotowała: Urszula Staroń

Invalid Displayed Gallery


Mobilne Planetarium

Dnia 2 marca 2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Filii naszego przedszkola na ul. Piłsudskiego w Brwinowie, gdzie gościło Mobilne Planetarium Anuka.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w seansie edukacyjnym, który odbywał się w dużej, okrągłej kopule, dzięki czemu wszyscy mieli wrażenie, że obserwują prawdziwe niebo. Dzieci poznały między innymi obiekty, które można zauważyć po zachodzie Słońca oraz nazwy wszystkich planet. Oglądały też znaki zodiaku oraz wysłuchały piosenki o nich. Dowiedziały się czym są gwiazdy, dlaczego świecą i jak wyglądają z bliska. Usłyszały także o tym, czym są mgławice i galaktyki oraz dlaczego wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach „Najpiękniejszy gwiazdozbiór”, podczas których dowiedziały się jak powstają gwiazdozbiory i jak z bliska wyglądają gwiazdy, które tworzą konstelacje. Na koniec każdy mógł stworzyć własny gwiazdozbiór i zabrać go do domu.

Podczas drugich warsztatów „Sputnik i reszta” przedszkolaki usłyszały wiele ciekawostek na temat sztucznych satelitów Ziemi. Poznały krótką historię podboju kosmosu, a następnie samodzielnie wykonały modele takich satelitów jak: „Sputnik”- pierwszy sztuczny satelita wysłany  przez ludzi w Kosmos i „Lem” pierwszy polski satelita naukowy.

Przygotowała: Urszula Staroń

Invalid Displayed Gallery


„Konkurs na Maskę Karnawałową”

Na przełomie stycznia i lutego został zorganizowany w naszym przedszkolu „Konkurs na Maskę Karnawałową”. W konkursie wzięło udział 25 przedszkolaków razem z rodzicami. Prace były przeróżne, ale wszyscy się postarali i włożyli mnóstwo pracy w ich wykonanie. Jedne były w większej części wykonane przez rodziców inne bardziej samodzielne, ale każda zachwyciła Jury. Wśród masek bohaterów był Batman, Spiderman, żółw Ninja, angrybird, Papa smerf. Nie zabrakło też zwierząt np. wiewiórki, kota, psa, motyla, ptaka czy jeża. Można było również podziwiać pięknego smoka oraz inne maski pełne piór, koronek i błyskotek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy gorąco za udział w konkursie i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.

Przygotowała: Urszula Staroń

Invalid Displayed Gallery


BAL Z BABCIĄ I DZIADKIEM

KARNAWAŁ  TO CZAS WESOŁYCH ZABAW,  A KAŻDY WIE, ŻE NIE PRZYPADKIEM

NAJLEPSZA ZABAWA, TO ZABAWA Z KOCHANĄ BABCIĄ I Z KOCHANYM DZIADKIEM!

Karnawał to czas wesołych zabaw. Dnia 9 lutego dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami postanowiły w tegorocznym karnawale uczcić Dzień Babci i Dziadka wielkim balem.

Coroczny bal w naszym przedszkolu, w tym roku był piękny i kolorowy. Panie wychowawczynie wraz z przedszkolakami wiele się natrudziły, aby przygotować dla dziadków upominki i pięknie zaprezentować program artystyczny. Po udanych popisach recytatorskich i wokalnych przyszła pora na bal. Oprawę muzyczną zapewnił nam wodzirej – Pan Radek. Imprezę zaszczyciło wielu dostojnych gości – babcie i dziadkowie naszych wychowanków. Wszyscy miło spędziliśmy ten czas. Wszędzie rozbrzmiewała wesoła muzyka i śmiechy. Nie zabrakło wspaniałych popisów tanecznych dziadków z wnukami. Składamy gorące podziękowania dziadkom za zaangażowanie się w tę niezwykle ważną dla dzieci uroczystość. Dzięki ich trudowi przybycia do nas pomimo nieraz dużych odległości, mogliśmy wszyscy przeżyć te wesołe chwile, które pozostaną na długo w pamięci wnucząt i ich dziadków. Podziękowania należą się również rodzicom, bez których pomocy uroczystość nie udała by się tak wspaniale.

Do zobaczenia za rok 😉

Przygotowała: Urszula Staroń

Invalid Displayed Gallery


WIGILIA

Wigilia to niezwykły i wzruszający świąteczny wieczór, który wyzwala w ludziach ich najlepsze uczucia. Zanim odbyły się uroczyste spotkania w domach, wigilię obchodziliśmy również w  naszym przedszkolu. 20 grudnia od samego rana we wszystkich salach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci z niecierpliwością czekały na występy, wypatrując przez okno Świętego Mikołaja.

Popołudniu każda z grup przedstawiła krótki program artystyczny. Dzieci ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką przybliżyły nam nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Po występach, w salach grupowych podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Rozmowy przy wigilijnych stołach wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.  Jak co roku pyszny poczęstunek przygotowany został przez panie kucharki i rodziców – bardzo im za to dziękujemy!

Dzień minął dzieciom w świątecznym nastroju i atmosferze, a do domu wróciły z prezentami od  Św. Mikołaja. Takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

To jest właśnie magia Świąt!

Przygotowała: Urszula Staroń

Invalid Displayed Gallery


KIERMASZ  ŚWIĄTECZNY

W dniach 11-22.12.2016 trwał w naszym przedszkolu Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoisku pojawiły się ręcznie wykonane kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, świeczniki, choineczki i inne dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci i ich rodziców. Wszystko przygotowane z ogromną starannością i zaangażowaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za czas i wysiłek włożony w przygotowanie tych pięknych rzeczy na kiermasz. Z pewnością dzięki nim będziemy mogli przeżywać święta w piękniejszym otoczeniu.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


MIKOŁAJKI

„Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty…

Dzyń, dzyń, dzyń, przynieś nam prezenty”

Dnia 5 grudnia nasze przedszkole odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki zebrały się na auli, by wspólnie świętować Jego imieniny. Zanim do nas jednak dotarł, zostawił swojemu pomocnikowi, pani Ewie, list, a w nim zadania dla każdej grupy, również dla pań. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie w konkurencjach zręcznościowych i zabawach, a panie mogły wykazać się talentem plastycznym, malując bałwana z zasłoniętymi oczami. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy i oczywiście słodkie nagrody. Kiedy za oknem pojawił się Święty, dzieci piosenką „ Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju święty ” powitały gościa w progach przedszkola. Każda grupa przygotowała z okazji Jego imienin piosenkę oraz upominek. Dzieci przekazały mu również listy z prośbą o wymarzone prezenty pod choinką i złożyły obietnicę poprawy w następnym roku. Przedszkolaki zapewniły świętego Mikołaja o tym, że pamiętają o dokarmianiu ptaków zimą. Mikołaj z radością przyjął obietnice i zostawił słodkie podarki dla wszystkich grup. Na koniec każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem w Jego magicznych saniach. Mikołaj dobrze czuł się w towarzystwie przedszkolaków, dlatego obiecał, że za rok wróci do nas z workiem pełnym prezentów. Czekamy Święty Mikołaju!!! 🙂

Przygotowała: Monika Świderska

Invalid Displayed Gallery


20171110_103010ldcv-1NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

(…) ” Gdy usłyszycie szum strumyka, co po kamykach pomyka – to jest Polska.

Gdy zobaczycie topole – górujące ponad polem – to jest Polska.

Gdy słyszycie naszą mowę, hymn i pieśni narodowe – to jest Polska.

Choinka, stół, opłatek biały, mamy ręce, co go nam podały – to jest Polska.”

Dnia 10 listopada 2017 r. w Przedszkolu Nr 1 w Brwinowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniająca 99 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: zastępca Burmistrza, Pan Jerzy Wysocki oraz przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brwinowie, wraz z panią prezes Wandą Majewską.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego i krótkim powitaniu przez Panią Dyrektor, Małgorzatę Wojtyniak – Obwojską, nastąpiła część artystyczna. Program przygotowany został przez dzieci z grupy „Jeżyki” pod kierunkiem wychowawczyń: pani Bożeny Niedziółki oraz pani Małgorzaty Śleżewskiej. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej i niepodległościowej. Panie poetycko wprowadziły wszystkich zgromadzonych na sali w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, nakreślając sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Występujące w akademii przedszkolaki zaprezentowały się w odświętnych strojach, akcentując nasze barwy narodowe. Dziewczynki w ludowych spódniczkach i w wiankach z biało-czerwonych kwiatów, chłopcy w białych koszulach z kotylionem. Uwagę widzów przyciągnął również piękny wystrój sali, wykonany przez panią Katarzynę Pakułę i Bożenę Niedziółkę. Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, takie jak „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli Ułani pod okienko”, czy „Kwiaty polskie”, które pomogły nam zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość żołnierzy. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób zostały przedstawione losy naszej Ojczyzny. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, z niezmienną siłą i determinacją wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił. Chcemy byś również kochał ją i ty, i ty – śpiewały dumnie i z podniesioną głową „Jeżyki”. Swoją postawą, słowem
i piosenką nasze przedszkolaki oddały szacunek symbolom narodowym i wyraziły swoją miłość do Ojczyzny. Zgromadzone zaś na widowni dzieci, w skupieniu oraz z dużym zainteresowaniem oglądały tę niecodzienną lekcję historii. Występy zostały nagrodzone wielkimi brawami. Podkreślając szczególny charakter uroczystości na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali jedną z piękniejszych pieśni patriotycznych: „Pod polskim Niebem”.
I choć czasem zadrżał głos, nie była to trema, lecz głos wzruszenia. Akademia została bardzo pozytywnie odebrana nie tylko przez dzieci, również przez szanownych gości.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Pan Jerzy Wysocki, zastępca Burmistrza, wyrażając zadowolenie, że tak piękna tradycja historyczna i patriotyczna jest kultywowana w naszym przedszkolu. W podziękowaniu za wspólne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, dzieci wręczyły przedstawicielom Urzędu Gminy oraz brwinowskiemu kołu PZERiI pamiątkowe upominki, własnoręcznie wykonane rozety. Goście natomiast zaznaczyli swoją obecność na uroczystości pamiątkowym wpisem w Kronice Przedszkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę przybyłych gości za uświetnienie i podniesienie rangi tego wydarzenia. Zarys uroczystości ilustrują poniższe zdjęcia.

Przygotowała: Monika Świderska

Invalid Displayed Gallery


01012JESIENNY FESTYN „JABŁUSZKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

W dniu 29 września dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg Przedszkola Nr 1 w Brwinowie, zostały dotknięte magiczną kredką przez panią dyrektor Małgorzatę Wojtyniak-Obwojską i tym samym oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków.
Debiut dzieci w progach przedszkolnych to również przeżycie dla rodziców i nauczycieli. Dlatego dyrekcja przedszkola, pracownicy i rodzice postanowili uczcić ten dzień dodatkowo – wspólnie organizując jesienny festyn. Pogoda na szczęście tym razem dopisała.

W przedszkolu przy Lilpopa wszyscy dostali „jabłuszkowego zawrotu głowy!” Po krótkiej części artystycznej, którą przygotowali starsi koledzy oraz koleżanki z grup: Jeżyki i Niedźwiadki, rozpoczął się maraton uśmiechu i dobrej zabawy. Nie tylko dzieci miały pole do popisu, również dla rodziców organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji i konkursów z nagrodami:

Który tata potrafi najszybciej zjeść jabłko wiszące na sznurku? Który z rodziców pokaże jak się obiera jabłuszko, by skórka była najdłuższa? Oczywiście najcenniejszą nagrodą był zawsze uśmiech i radość w oczach dziecka!

Woń pieczonych na grillu jabłek, gofrów z pyszną jabłuszkową marmoladą czy słodycz waty cukrowej, roznosiły się po całej okolicy. Najedzonym, uśmiechniętym uczestnikom festynu nie była straszna nawet długa kolejka do loterii fantowej, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. W oczekiwaniu na swoją kolej można było poczuć się jak mały robaczek i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w jabłuszku albo tuż obok, wyczarować zwierzątko z balonów. Czas na świeżym powietrzu to również atrakcje sportowe: odbijanie piłki rakietkami, rzut piłką do kosza. Każda konkurencja miała swoich małych i dużych amatorów. Nasze przedszkolaki chętnie korzystały także ze stoiska plastycznego, przy którym można było malować, lepić z masy solnej, zrobić wyjątkową jabłuszkową opaskę. Cóż to byłby za festyn, gdyby zabrakło na nim malowania dziecięcych buzi? No właśnie! Zatem i u nas nie mogło zabraknąć tego punktu w programie, bo przecież szczęście i radość dziecka jest bezcenne.

Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, wszystkich pracowników i dobrej współpracy z rodzicami, ten pierwszy, jesienny piknik w tym roku szkolnym, można uważać za bardzo udany, a na dowód tego foto-relacja z jego przebiegu.

Opracowały: Monika Świderska, Paulina Jarzynka

Invalid Displayed Gallery


dsc05898aPAMIĘTAMY I DZIĘKUJEMY!

W 78. rocznicę bitwy pod Brwinowem odbywały się w naszym mieście uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Wiązanki kwiatów i zapalone znicze to skromne podziękowania dla żołnierzy 33 PP Legii Akademickiej i mieszkańców miasta, którzy nieśli im pomoc we wrześniu 1939 roku. Aby pamięć o  Nich nie zaginęła , trzeba informować o tym najmłodsze pokolenia. Realizując to zadanie, (po wcześniejszym przybliżeniu dzieciom celu wycieczki), udaliśmy się pod pomnik,  gdzie przedszkolaki położyły kwiaty, oddając hołd.  Była to też okazja do utrwalenia naszych symboli narodowych. Mamy nadzieję, że teraz przechodząc przez brwinowski rynek, dzieci będą umiały powiedzieć, po co ustawiono tu taki duży kamień i dlaczego leżą tu kwiaty i palą się znicze.

 Opracowała: Małgorzata Śleżewska

Invalid Displayed Gallery


ROK PRZEDSZKOLNY  2016/2017


 ZAKOŃCZENIE ROKU

 wak„Kart w kalendarzu było nie mało
Codziennie jedną zdejmował czas
I cóż powiecie ot przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł”

21 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość z okazji Zakończenia Roku. Z przedszkolem żegnały się grupy 5-latków: Wiewiórki i Biedronki. Te trzy lata minęły nam niezwykle szybko i wszyscy bardzo przeżywaliśmy chwile pożegnania.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do uroczystości, ucząc się tekstów czy układu tanecznego. Podczas swoich wspaniałych występów, wierszami i piosenkami podziękowały  za wspólnie spędzony czas. Nasi absolwenci otrzymali pamiątkowe zdjęcia, dyplomy oraz książki zakupione przez Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości padło wiele miłych i wzruszających słów z ust wychowawczyń, oraz pani Dyrektor. Rodzice również dziękowali za wspólnie spędzony czas.

Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne lata z uśmiechem na twarzy.

 – Kochane dzieci:

Bądźcie miłe i radosne, miejcie w sercach zawsze wiosnę.

Wśród kolegów w nowej szkole, wspomnijcie czasem przedszkole.

Kiedy będzie wolny czas, prosimy, odwiedzajcie nas!

 

Invalid Displayed Gallery


20170601_100202Dzień Dziecka w „Leśnym Przedszkolu”

Dnia 1 czerwca 2017r. do naszego przedszkola przybyli goście.

Straż Miejska zawitała do nas ze swoim „Miasteczkiem ruchu drogowego”. Należy podkreślić, iż dla „Miasteczka ruchu drogowego” była to inauguracja ponieważ po raz pierwszy korzystały z niego dzieci w naszej Gminie Brwinów.

Dzieci tego dnia przybyły do przedszkola wraz ze swoimi rowerkami bądź innymi pojazdami dwukołowymi. Rowerki były małe, duże ale przede wszystkim kolorowe.

Dzieci chętnie poznawały lub utrwalały wiedzę o zasadach ruchu drogowego pod czujnym okiem Strażników Miejskich. Wszystkie dzieci z uśmiechami na twarzach pokonywały długie proste i ostre zakręty. Piesi musieli wykazać się dużą czujnością i spostrzegawczością aby zachowując zasadę ograniczonego zaufania przejść bezpiecznie przez jezdnię. Po skończonych treningach na „Miasteczku ruchu drogowego” Straż Miejska nagrodziła naszych przedszkolaków drobnymi gadżetami w postaci m.in. odblasków rowerowych, bądź opasek odblaskowych.

Dzieci podziękowały gościom za wspólnie spędzony czas i pobiegły doskonalić  swoje umiejętności na przedszkolnym placu zabaw, gdzie czekał na nich także poczęstunek niespodzianka oraz wspólne tańce i zabawy.

Invalid Displayed Gallery


p1011973INDIAŃSKI DZIEŃ RODZINY

26 maja świętowaliśmy wspólnie Dzień Rodziny. Dzieci od rana nie mogły się doczekać przybycia do przedszkola swoich Rodziców, ponieważ przygotowały dla nich wspaniałe niespodzianki: własnoręcznie wykonane prezenty, piosenki i wierszyki. Były również zachwycone indiańskimi strojami przygotowanymi przez Domowników i z niecierpliwością czekały na chwilę, gdy będą je mogły włożyć.

Pogoda postanowiła się z nami pobawić i zesłała na czas występów ulewę. Szaman miał urlop, więc Dzieci wzięły sprawy w swoje ręce. Przy akompaniamencie Pani Doroty śpiewały na cały głos piosenki dla Mamy i Taty oraz recytowały wiersze. Wystąpiły z taką energią i radością, że przegoniły chmury i sprawiły, że pozostała część festynu mogła się odbyć na terenie ogrodu przedszkolnego. Przy dźwięku indiańskiej muzyki dzieci pokonywały tor przeszkód, łowiły rybki, celowały ringo w bizonie rogi czy ujeżdżały dzikie mustangi. Chętni wzięli udział w wyścigu węży, dekorowali indiańskie toporki i organizowali tajne spotkania w „Indiańskim Tipi”. Nie lada atrakcją było również ognisko, nad którym piekliśmy pyszne kiełbaski.

Było wesoło, gwarno, tłumnie i bardzo „indiańsko”.

Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy wszystkim Rodzicom sił witalnych porównywalnych
z tymi, które mają nasze przedszkolaki, zdrowia oraz satysfakcji z bycia rodzicami tak wspaniałych dzieci.

Opracowały: Paulina Jarzynka, Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20170508_091513 TYDZIEŃ KULTURY INDIAŃSKIEJ

W maju w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Brwinowie było wesoło i bardzo „indiańsko”. Podczas Tygodnia Kultury Indiańskiej dzieci poznawały zwyczaje i kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Słuchały muzyki indiańskiej, czytały baśnie indiańskie i tworzyły książki ekologiczne o Indianach. Dowiedziały się, kim był pół-Indianin, pół-Polak Stanisław Supłatowicz – Długie Pióro. Jak na „plemiona” przedszkolne przystało, przygotowały również własne tipi oraz kolorowe totemy.

Opracowały: Paulina Jarzynka, Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20170424_090238Relacja z V Przeglądu Artystycznego
„Przedszkolaki na tropie Barbary Szelągowskiej”

24 – 26 kwietnia 2017 r. dzieci z Leśnego Przedszkola wzięły udział w V Przeglądzie Artystycznym, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna im Wacława Wernera. W Przeglądzie brały udział przedszkola publiczne i niepubliczne mieszczące się na terenie Gminy Brwinów i Milanówek, a honorowy patronat objęli Burmistrzowie obu Gmin. Tematem tegorocznego Przeglądu była twórczość pani Barbary Szelągowskiej. Dzieci tworzyły ilustracje do wierszy Pani Barbary, przygotowywały przedstawienia teatralne oraz śpiewały piosenki do tekstów napisanych przez Nią. Dzięki Głównemu Organizatorowi mieliśmy okazję nie tylko bliżej poznać twórczość Autorki, ale również twórczo i ciekawie pobawić się wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli.
W Niepublicznym Przedszkolu „Koziołki” w Kaniach odbył się wernisaż prac młodych artystów. Dzieci z Leśnego Przedszkola sięgnęły po różnorodne techniki plastyczne, by stworzyć piękne ilustracje do wiersza O co drzewo prosi dzieci – apel drzewa. Dzięki Pani Monice Jędrychowskiej, ilustratorce książek Pani Barbary, dowiedziały się również, w jaki sposób powstaje ilustracja do książki i zobaczyły te, które Pani Monika malowała akwarelami, zanim trafiły na karty książki. Dużym wyzwaniem rzuconym przez Bohaterki spotkania było stworzenie ilustracji ad hoc, po jednokrotnym przeczytaniu wiersza Pani Barbary o zwariowanym zoo. Dzieci wykazały się jednak wspaniałą pamięcią i wytrwałością, a ilustracje przez nie stworzone wprawiły naszego eksperta i wszystkich gości w szczery zachwyt.
Gospodarzem części muzycznej było Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Brwinowie. Tam młodzi artyści śpiewali piosenki do tekstów Pani Barbary. Wysoki poziom artystyczny, ciekawe stroje, scenografia, układy choreograficzne, aranżacje, świadczyły o tym, że przedszkolaki znają się na rzeczy i wiedzą jak zawładnąć sercem licznie zgromadzonej publiczności. Nasze Dzieci, jak na Leśne Przedszkole przystało, wystąpiły z piosenką pod tytułem „Dzieci w lesie” i pokazały, że tremy nie znają, a śpiewanie jest dla nich prawdziwą przyjemnością. Wszystkie dzieci otrzymały na zakończenie pamiątkowe dyplomy i książeczki z autografem Bohaterek Przeglądu.
Serdecznie dziękujemy Organizatorowi,Współorganizatorom, Dyrektorom, Nauczycielom, Rodzicom, Paniom z Obsługi, a przede wszystkim – naszym wspaniałym Dzieciom – za włożone serce, pracę i wspólny udział w tej przygodzie. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jerzego Wysockiego, zastępcy Burmistrza Gminy Brwinów, który znalazł czas, by uczestniczyć we wszystkich częściach V Przeglądu Artystycznego i swoją obecnością podniósł rangę tego wydarzenia.

Przygotowała: Paulina Jarzynka

Invalid Displayed Gallery


 

20170320_123015PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY

…Wiosna w marcu zbudziła się z rana,

 wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana,

lecz zajrzała we wszystkie zakątki:

– Zaczynamy wiosenne porządki!…”

Dnia 21 marca powitaliśmy w naszym przedszkolu wiosnę. Najpierw jednak trzeba było pożegnać Marzannę. Wówczas szybko przybyła do nas Pani Wiosna, dla której dzieci razem z panią Dorotką zaśpiewały piosenki. Wiosna po zimie miała mnóstwo pracy.  W swoim ogrodzie wygrabiła ścieżki i grządki, wysprzątała cały domek, naprawiła ptasie gniazda, zbudowała kilka nowych. Pan wietrzyk zamaszyście, poodkurzał mchy i liście. Krasnoludki myły ziemię ranną rosą. Bocian w górę poszybował, tęczę barwnie wymalował, a żurawie i skowronki posypały kwieciem łąki. Dzieci przyłączyły się również do porządków i pomagały posprzątać  przedszkole, a w nagrodę wiosna obdarowała ich sadzonkami kwiatów. Później dzieci robiły porządki w swoich przedszkolnych ogródkach i posadziły tam otrzymane od Wiosny kwiatki.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


03,,Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele’’

Jak sobie pomóc gdy zachorujemy i jaką rolę odgrywa lekarz? Jak przybliżyć dzieciom ten temat i przedstawić sposoby dbania o własne zdrowie? Z pomocą przyszedł mi wróbelek Elemelek. Namówiłam do współpracy koleżanki i razem zorganizowałyśmy teatrzyk w oparciu o utwór ,,Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele’’ wg. Hanny Łochockiej.

Scenografia przedstawiała mieszkanko  Elemelka i jego samego w gorączce i dreszczach. Mieszkańcy lasu –przyjaciele wróbelka, przybyli z lekarstwami i różnorodnymi radami na pozbycie się choroby. Przeziębiony Elemelek zastosował się do wszystkich zaleceń. Krzątał się przy swojej kuchence, parzył ziółka, pił syropki i wreszcie ,,stanął na nogi’’.

A co my mamy robić aby nie zachorować i jak nam pomaga lekarz, opowiedziała dzieciom pani doktor ,,Nic nie boli’’. Wyjaśniła co to jest stetoskop, szpatułka, recepta. Zaleciła dzieciom właściwe odżywianie, ruch, gimnastykę i oczywiście dużo śmiechu – bo to samo zdrowie.

Dzieci były zachwycone tym, że w roli aktorów wystąpiły ich panie. Taki sposób realizacji tematu to min: wykorzystanie literatury dziecięcej, dobra zabawa dla dzieci na przedstawieniu, wyjaśnienie mniej znanych słów, zabawa w teatr – czynny udział dzieci jako widzów, interakcja z osobami występującymi na scenie.

Myślę, że cel został zrealizowany. Jest to ciekawe doświadczenie. Może uda się powtórzyć przy innej okazji.

Małgosia Śleżewska

Invalid Displayed Gallery


20170207_085710Bal karnawałowy

” W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się. „

Dnia 8 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy.  Każdy mógł w tym dniu wcielić się w swoją ulubioną postać, zwierzątko. Na balu spotkać można było min.:  Spidermanów, Batmanów, księżniczki, piratów, policjantów, żołnierzy, tancerki,  strażaków,  Indian, żółwie Ninja, wróżki, biedronki , pszczółki, kotki i wiele innych postaci. Wśród pań pojawiły się myszki Miki i Batmanka. Wszyscy w kolorowych strojach  tańczyli, bawili się i śpiewali. Łapaliśmy bańki mydlane i stoczyliśmy bitwę na śnieżki. Korowód tancerzy pojechał na pyszny, karnawałowy poczęstunek.

Do tej pory muzyka w nas gra!

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


 20161212_105525Kiermasz świąteczny

W dniach 12-23.12.2016 odbył się w naszym przedszkolu Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na stoiskach pojawiły się ręcznie wykonane bombki, choinki, łańcuchy, świeczniki i kartki świąteczne. Wszystko to za sprawą dzieci i ich rodziców, którzy zostali zaproszeni do uczestnictwa w tym świątecznym wydarzeniu. Wszystkie prace były piękne, przygotowane z ogromną starannością i dbałością o szczegóły.

Dochód zebrany w czasie trwania kiermaszu został przeznaczony dla Kai- siostry dziewczynki z filii naszego przedszkola, która urodziła się jako wcześniak i wymaga rehabilitacji psychoruchowej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w przygotowanie pięknych rzeczy na kiermasz.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


 weWigilia 2016

19 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu występy z okazji świąt Bożego Narodzenia. Młodsze dzieci wyrecytowały świąteczne wierszyki i zaśpiewały kolędy. Starsze grupy przedstawiły wspólnie świąteczne Jasełka. Maryję odwiedził anioł, przekazując jej dobrą nowinę. Udała się Ona wraz z Józefem do Betlejem, gdzie wydarzył się cud narodzin Jezusa. Dobrzy aniołowie, którzy byli w pobliżu wskazywali wszystkim drogę do Betlejem. Do miasta pośpiesznie przybyli pastuszkowie, królowie i przedszkolaki żeby oddać Jezusowi cześć. Po występach odbyły się wigilie grupowe, podczas których dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i degustowaliśmy pyszny barszcz z pierogami. Nie zabrakło również świątecznych przysmaków przygotowanych przez rodziców. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały prezentów i słodyczy, które nieodzownie kojarzą im się ze świętami. Wspólny czas rozświetlały kolorowe lampki na świątecznych choinkach.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


dsc00024Wizyta Pani  ze Straży Miejskiej

W grudniu nasze przedszkole odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej. Celem spotkania było kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Pani ze Straży Miejskiej uświadamiała przedszkolakom, dlaczego nie wolno im rozmawiać z obcymi. Tłumaczyła im, że powinny odmówić każdej nieznajomej osobie, która proponuje im słodycze, obejrzenie małych kotków czy piesków, które są niedaleko lub chce podwieźć je samochodem. Podkreślała, że w takiej sytuacji trzeba być ostrożnym i należy poinformować o takim zdarzeniu swoich rodziców. Na koniec spotkania Pani Alicja przeprowadziła test, podczas którego pokazała tablice z sylwetami różnych osób. Dzieci miały odpowiedzieć, która z tych postaci może być niebezpieczna. Okazało się oczywiście, że każda z tych osób może być groźna i mieć złe zamiary wobec nich.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


dsc00108Mikołajki

Podczas tegorocznych Mikołajek do naszego przedszkola przeniosła się na chwilę pracownia Świętego Mikołaja. Okazało się, że nie tylko my borykamy się na co dzień z różnymi trudnościami. W tym roku nasz mały Mikołajek miał sporo problemów na głowie: śnieżynki się rozchorowały, elfy za wolno produkowały zabawki, renifery uciekły z zaprzęgu a prezenty wysypały się z worka jeszcze przed ich dostarczeniem i nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie aniołki. Poleciały one do dzieci i poprosiły je o pomoc. Na szczęście znalazły się odważne przedszkolaki i pomogły one Mikołajkowi cofnąć czas na starym zegarze, wyleczyć śnieżynki, spakować prezenty a nawet odnaleźć renifery. W nagrodę odwiedził nas prawdziwy Mikołaj, który obdarował dzieci łakociami z obietnicą, że na pewno odwiedzi je w Wigilię Bożego Narodzenia. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i obiecały, że będą grzeczne. Obdarowywać prezentami powinien umieć każdy z nas, dlatego nasze przedszkolaki obsypały prezentami ptaki, zawieszając dla nich pokarm na drzewkach w ogrodzie przedszkolnym.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20161125_132242Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misie. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek, np.: Coralgol, Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Yogi, Mój Brat Niedźwiedź, Troskliwe Misie, Mały Miś, Niedźwiedź w dużym niebieskim domu czy Gumisie. Trudno wyobrazić sobie świat bez uroczego, łagodnego misia.

Misie są różne – małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, z kokardką czy w ubranku… Miś pluszowy nieodłącznie kojarz nam się z beztroskim okresem dzieciństwa. Każdy ma bądź miał własnego ulubionego misia pluszowego. Wiele razy dla każdego był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można było wszystko powiedzieć. U nas w przedszkolu mamy bardzo dużo takich pluszowych przyjaciół. Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci przyniosły do przedszkola również swoje domowe przytulanki. Razem z misiami spędzaliśmy miło, wesoło i twórczo cały dzień. Rysowaliśmy misie, bawiliśmy się z nimi w chowanego, robiliśmy misie z pomponów, śpiewaliśmy o nich piosenki, każdy dzielił się swoimi wspaniałymi pomysłami na spędzenie tego pluszowego, misiowego dnia.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20161013_095819Konkurs plastyczno-techniczny „Moje przedszkole”

Z okazji 40-lecia naszego przedszkola zorganizowany został konkurs pod hasłem „Nasze Przedszkole.”  W odpowiedzi zaczęły napływać do nas przepiękne prace wykonane przez przedszkolaków i ich rodziny.  Okazało się, że „ile głów – tyle pomysłów”. Pojawiło się wiele ciekawych i oryginalnych prac, które zachwycały każdego oglądającego wystawę. Oprócz naturalnych prac, które wiernie odzwierciedlały wygląd przedszkola i wykonane były z różnych materiałów przyrodniczych tj.: szyszki, gałązki, kasztany, żołędzie, listki i inne owoce lasu, nie zabrakło prac bardziej abstrakcyjnych jak: przedszkole z karuzelą, recyklingowe przedszkole czy przedszkole na cztery pory roku. Dużą uwagę przykuło „apetyczne” przedszkole z makaronu, gdzie większość elementów stworzona została z makaronu i nawet grupowe zwierzątka powstały z makaronowych muszelek. Kuba przedstawił przedszkole jednym, lecz jakże wymownym znakiem – sercem, zaplecionym z nitki na gwoździkach. Wszystkie prace były piękne lecz najwspanialszym było to, że rodzice wraz z dziećmi potrafili odnaleźć czas aby wspólnie stworzyć te wspaniałe dzieła. Ponieważ nie było lepszych i gorszych prac ale wszystkie z nich były znakomite, dzieciom zostały wręczone nagrody za prace konkursowe, które wciąż możemy oglądać i podziwiać.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


 Dzień Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększanie świadomości ekologicznej. Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami. Traci na tym nie tylko krajobraz, ale także człowiek, gdyż coraz mniej obcuje z przyrodą, a coraz częściej żyje w zanieczyszczonych miastach. Zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi. Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną po parku czy lesie. Z tej okazji nasze przedszkolaki posadziły na terenie przedszkolnego ogrodu dwa drzewka – świerki, które wzbogacą nasze najbliższe środowisko.

Przygotowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


40 LAT PRZEDSZKOLA NR 1  UL. LILPOPA

1976 – 2016

tort3

40 LAT MINĘŁO…JAK JEDEN DZIEŃ

Z okazji Jubileuszu 40 lecia LEŚNEGO PRZEDSZKOLA składamy życzenia sobie i wszystkim którzy są współtwórcami osiągnięć pedagogicznych i sukcesów tego przedszkola. Poprzez swoją codzienną pracę, zaangażowanie czynią z niego miejsce przyjazne dzieciom. Życzymy, aby LEŚNE PRZEDSZKOLE było tak radosne jak dzieci, a atmosfera tu panująca  sprzyjała twórczej i efektywnej  nauce, zabawie oraz mądremu wychowaniu.

15 października 2016 roku Samorządowe Przedszkole Nr 1 przy ulicy Lilpopa 4 w Brwinowie świętowało 40 – lecie swojego istnienia. Jubileusz ten stał się świetną okazją do wspomnień dawnych lat i tych osób, które przez lata tworzyły charakter i atmosferę placówki. Leśne Przedszkole to tradycja i doświadczenie, istnieje od 1976 roku. Jubileusz placówki rozpoczął się o godzinie dwunastej, a swoją obecnością zaszczycili nas: rodzice z dziećmi, byli absolwenci przedszkola, Burmistrz Brwinowa pan Arkadiusz Kosiński wraz z panią Anną Kozłowską – sekretarz Gminy oraz obecna i  byłe  Dyrektorki Przedszkola. Oficjalnego otwarcia dokonała pani Dyrektor Grażyna Dubiniak, serdecznie witając zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Kilka miłych i serdecznych słów padło ze strony naszej pani Dyrektor. Dodatkowo przemówił  pan Arkadiusz Kosiński.  W swojej mowie mocno podkreślił znaczenie i charakter placówki, a także podziękował za wieloletnią pracę  pani Zofii Barańskiej – Mądzik. W ramach podziękowania za sprawną działalność  przedszkola i wszystkich osób w nim pracujących Nasze przedszkole otrzymało prezenty (aparat fotograficzny, sprzęt gimnastyczny) za które gminie dziękujemy. Po dorosłych przyszedł czas na dzieci. Nasi podopieczni wierszami oraz piosenkami przedstawili jak zmieniało się życie przedszkolne na przestrzeni 40 lat. Po oficjalnych obchodach wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców, pracowników placówki wraz z jubileuszowym tortem, którego sponsorem i wykonawcą była Cukiernia Jarzyna z Brwinowa. Niespodzianek było wiele min:  piniaty w kształcie Biedronki, Wiewiórki, Cukierków. Wśród kolejnych atrakcji towarzyszących imprezie szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wielkich baniek mydlanych, zabawy z klaunem czy malowanie buziek. Osobami odpowiedzialnymi za uroczystość były panie z grupy Jeżyki; Bożena Niedziółka, Małgorzata Śleżewska, które monitorowały przebieg imprezy, dodatkowo zadbały o miły akcent muzyczny. Zespół, który zaszczycił nas swoją obecnością to „super rodzinka” Julci z grupy Jeżyków. Przebywając na sali gimnastycznej wszyscy goście mogli podziwiać kroniki, gazety przedszkolne, fotografie pracowników z okresu dzieciństwa, zdjęcia placówki z życia przedszkola dawniej i dziś, dyplomy oraz SUPER prace (przestrzenne i plastyczne)  wyłonione podczas konkursu pt: Nasze Przedszkole. Śmiało możemy stwierdzić, że po to są Jubileusze, aby ocalić od zapomnienia cząstkę historii, połączyć różne pokolenia ludzi tworzących wizerunek przedszkola, docenić dorobek i stworzyć jego nowe oblicze. Myślę, że nam się to udało i nadal udaje.

W naszym przedszkolu najważniejszy jest przedszkolak, duszą nauczyciel, zaś naszą dumą są absolwenci …

Przygotowała: Agnieszka Szwed

 

Invalid Displayed Gallery


 ROK PRZEDSZKOLNY  2015/2016


miniaturaWakacyjne porządki

Jak co roku w naszym przedszkolu odbywają się generalne porządki. W tym roku, oprócz standardowego sprzątania sale oraz hol zostały odmalowane.

Osoby pracujące w przedszkolu stworzyły na salach ciekawe graficzne wzory a hol zamieniły w bajkowy świat z Dzwoneczkiem na czele.

Tą wspólną, kolorową pracę nasze przedszkolaki będą mogły podziwiać już od pierwszego dnia nowego roku przedszkolnego gdy z uśmiechami zjawią się w progu przedszkola 🙂

Invalid Displayed Gallery


20160617_101328Wycieczka na plac zabaw „TĘCZA”

Dnia 17 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do placu zabaw „Tęcza”. Było tam dużo zjeżdżalni, dmuchańców, trampolina, wspinaczki i tajemnicze przejścia. Nie zabrakło też kulek w których dzieci uwielbiają się chować, samochodzików i innych atrakcji. Po wyczerpującej zabawie każdy mógł się posilić, przygotowanym specjalnie na ten dzień prowiantem.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


IMG_6218„Kubusiowi Przyjaciele Natury.”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
W naszym przedszkolu akcja „Kubusiowi Przyjaciele Natury” rozpoczęła się w marcu od realizacji pierwszego scenariusza pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci podczas tego spotkania poznały podstawowe zachowania proekologiczne, dowiedziały się , jak dbać o przyrodę i pielęgnować rośliny w kąciku przedszkolnym.

Spotkanie kwietniowe przebiegło pod tytułem „Zdrowe produkty na drugie śniadanie jemy i zdrowo rośniemy”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest drugie śniadanie (szczególnie pod postacią owoców i warzyw!), dowiedziały się czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą różnych zmysłów: smaku, węchu, dotyku.

W maju przedszkolaki świętowały „Dzień marchewki”. Tego dnia dzieci zamieniły się w detektywów, którzy mieli za zadanie odnaleźć zaginioną marchewkę. Po wykonaniu zadania na przedszkolaki czekała super niespodzianka w postaci talerza pełnego słodkiej marchewki, która oczywiście została zjedzona ze smakiem do ostatniej sztuki .

Czerwcowe spotkanie miało tytuł „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”.  Dzieci dowiedziały się czym jest recykling, nauczyły się rozpoznawać rodzaj materiału z którego wykonany jest dany przedmiot i ćwiczyły umiejętność współdziałania w grupie podczas wyścigów w pakowaniu śmieci do kosza. Na zakończenie zajęć dzieci dostały „Książeczki przedszkolaka” dzięki którym mogą dalej utrwalać poznane na zajęciach wiadomości i umiejętności.

Po zrealizowaniu programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasze przedszkole otrzymało Certyfikat.

Opracowały:

Ewelina Krochmalska

Karolina Perkowska

Invalid Displayed Gallery


 20160603_140114Dzień Rodziny

„Hej płynę z moim tatą, pokażę całemu światu

Nie groźne mi morskie fale, z tatą nie boję się wcale!”

Dzień rodziny po hasłem „Pirackie przygody” odbył się w naszym przedszkolu dnia 3 czerwca. Na wstępie dzieci przebrane w przepiękne pirackie stroje zaśpiewały dla rodziców morskie piosenki. Później zebraliśmy się w swoich grupach aby według wskazówek na mapie, odnaleźć ukryte w naszym ogrodzie skarby. Po otwarciu tajemniczych skrzyni okazało się, że czeka nas kolejne zadanie – namalowanie grupowej flagi pirackiej. Wszyscy zabrali się ochoczo do pracy. Zadanie zakończyło się sukcesem, a flagi powiewają w naszym przedszkolu do dzisiaj. Zanim wszyscy udali się na poczęstunek, na naszym morzu pojawił się sztorm (szumiąca folia), każdy mógł na chwilę zanurzyć się w głębinach, a w wodne odmęty wciągały groźne rekiny (dzieci). Do tańca porwał nas pan Jarek, który razem z dziećmi zademonstrował nam różne tańce, jakich przedszkolaki nauczyły się w ciągu roku. W zabawach nie mogło zabraknąć też takich konkurencji, jak przeciąganie liny czy wyścig żółwi morskich. Po zrobieniu sobie pirackiego zdjęcia i rejsie naszym przedszkolnym statkiem Albatrosem, można było samemu wykonać statek z papieru czy piracką lunetę. Na głodnych i spragnionych czekały jak zwykle: przysmak naszych pań kucharek, arbuzowo-truskawkowe okręty w galaretce oraz  niespodzianki od rodziców, min.: parówkowe ośmiornice czy bananowi piraci. Wspólna zabawa trwała jeszcze długo, przedszkolaki wracały do domów zmęczone i radosne.

W imieniu Dyrekcji Przedszkola składamy serdeczne podziękowania:

Przedszkolakom, którzy wspaniale zaśpiewali i bawili się z nami,

Rodzicom za wsparcie, obecność i wykazaną aktywność,

Paniom wychowawczyniom za przygotowanie występów i zabaw.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20160601_095548aMiędzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca jak co roku w Leśnym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Imprezę rozpoczęliśmy wspólnym przygotowaniem ogniska i pieczeniem kiełbasek.  Następnie zagrała muzyka, która porwała nas do wspólnego śpiewu i tańca. Jak na ten szczególny dzień przystało, zabawom nie było końca.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20160506_104507Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej

Dnia 6 maja odwiedzili nas pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas swojej wizyty przybliżyli oni przedszkolakom szczegóły swojej pracy jak również zademonstrowali sprzęt, który pomaga w ratowaniu ludzi podczas różnych, trudnych sytuacji. Dzieci szerzej poznały temat bezpiecznego zachowywania się w  przypadku zagrożeń takich jak pożar czy wypadek, obserwowały akcję pierwszej pomocy. Dokładnie obejrzały strój Strażaka, który zakłada się podczas wchodzenia np. do płonącego budynku. Zaskakujący okazał się donośny dźwięk z sygnalizatora bezruchu. Dużym zainteresowaniem cieszył się wentylator odymiający, który mocno rozwiewał nam włosy.  Strażacy pokazali jak tłumicą gasić palące się trawy. W ten upalny dzień wąż strażacki polał wodą nie tylko naszą trawę ale skropił też nasze głowy. Strażacy odjechali demonstrując nam dźwięki syren strażackich, a zafascynowani chłopcy żegnali ich smutnym wzrokiem – niejeden z nich marzy, aby kiedyś także kierować takim wozem.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20160422_125012Wycieczka do „Pa-Ta-Taj”

22 kwietnia wybraliśmy się do stadniny koni Pa-Ta-Taj. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały autokaru, który zawiózł nas na miejsce. Tego dnia czekało nas mnóstwo atrakcji. Najpierw długa  przejażdżka bryczką po lesie, później zwiedziliśmy stajnie i dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w pobliżu pięknych, aczkolwiek dzikich zwierząt. Zobaczyliśmy siodlarnię, a w niej wszelkie niezbędne atrybuty konia i dżokeja tj. bacik, siodło, kantar, wędzidło z lejcami itp. Każdy miał również okazję indywidualnej jazdy kucem. Po tych wszystkich atrakcjach czekało nas pyszne jedzenie. Kiełbaski upieczone na ognisku przez Panie. Ta wycieczka naprawdę była inna niż wszystkie.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


 20160427_131736Dzień Ziemi

Kochamy naszą planetę, przecież na niej mieszkamy.
Chcemy by była piękna, dlatego o nią dbamy.

Z okazji Dnia Ziemi 28 kwietnia 2016 roku dzieci z grupy Wiewiórki wraz z paniami przygotowały przedstawienie słowno-muzyczne pt. DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ. Przenieśliśmy się do lasu, w którym mieszkały między innymi: ptaki, krasnale, żabki czy kwiatki. Pojawiły się w nim również dzieci, które śmieciły i hałasowały. Dzięki napomnieniom mieszkańców lasu dzieci zmieniły swoje zachowanie i posprzątały las. Głównym celem przedstawienia było kształtowanie proekologicznych nawyków w codziennym życiu, uświadomienie dzieciom jakie niebezpieczeństwa grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka, kształtowanie świadomości u dzieci na temat prawidłowej segregacji odpadów. Mamy nadzieję, że dzięki wesołym piosenkom i barwnym postaciom, przestawienie pomogło utrwalić zasady właściwego dbania o otaczającą nas przyrodę.

Opracowała: Ula Staroń

 

Invalid Displayed Gallery


20160422_153530Powitanie  wiosny

Jak co roku nasze przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Pożegnaliśmy „Marzannę” – symbol pani zimy, która udała się po kilkumiesięcznej pracy na zasłużony  odpoczynek i wróci do nas dopiero za rok. Następnie z Gaikiem – symbolem wiosny i kwiatami w rękach wyszliśmy na spacer po pobliskiej okolicy, gdzie wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny – podziwialiśmy pączki na drzewach i młode krokusy. Wkoło rozbrzmiewał śpiew wiosennych ptaków, które już przyleciały w nasze okolice. W naszym przedszkolu od razu zrobiło się wiosennie i kolorowo.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20160302_122925Kukiełki

W naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs kukiełkowy. Chętne dzieci razem z rodzicami przygotowały kukiełki ulubionych postaci bajkowych. Włożyły w to dużo pracy i pomysłowości, dzięki czemu powstały ciekawe prace. Twórcze przedszkolaki otrzymały nagrody za swój wysiłek. Z pewnością te wspaniałe kukiełki rozwijając dziecięcą wyobraźnię, posłużą do zabawy i tworzenia przez dzieci ich własnych teatrzyków.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


 dzien ksiazkiDorośli czytają dzieciom

„Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne: po pierwsze – książki, po drugie – książki, po trzecie – książki, bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki.”

Stanisław Konarski

22 marca 2016 roku, w naszym przedszkolu gościł pan Andrzej Jarzyński – asystent pana Burmistrza z Brwinowa. Zaproszony gość przeczytał dzieciom Opowieść Wielkanocną. Pan Andrzej nie tylko wyjątkowo zaprezentował treść opowiadania ale również porozmawiał z dziećmi o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci zadawały gościowi wiele pytań, bawiąc się przy tym znakomicie. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Jarzyńskiemu za udział w realizacji zadania przedszkola na 2015/2016 rok tj.: KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM, KTÓRY UCZY, BAWI, WYCHOWUJE.

Invalid Displayed Gallery


 20160318_103135Galeria Bzzz

Dnia 18 marca wybraliśmy się na edukacyjną wycieczkę do Centrum  Nauki Kopernik. Jej celem było zwiedzanie Galerii Bzzz, poznanie przez dzieci dostępnej ekspozycji w trakcie samodzielnego odkrywania, eksperymentowania, badania świata przyrody i techniki.
W Galerii  czekało na przedszkolaki mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty.  Przedszkolaki poznały życie zwierząt, patrzyły na świat oczami węża, ryby, rozpoznawały ślady mieszkańców lasu, sprawdzały, jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie. Wielką zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła, czy też wodnego pistoletu.
Wycieczka była bardzo udana, a dzieci  bogate we wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy to wspaniałe miejsce, gdzie można się radośnie bawić, a jednocześnie zainteresować przedszkolaki nauką.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


samolotWizyta Pilota

Na początku marca odwiedził nas w przedszkolu najprawdziwszy w świecie pilot. Dzieci z radością powitały  przybyłego  do przedszkola gościa, tym bardziej, że oferował wiele atrakcji. Przybyły gość umożliwił dzieciom obejrzenie stroju i atrakcyjnych zdjęć samolotów. Duże zainteresowanie wzbudziły omawiane przez pilota narzędzia i przyrządy niezbędne do latania. Dzieci  dowiedziały się między innymi, że mikrofon jest bardzo ważny, aby kontaktować się z wieżą. Pan Krzysztof nauczył zarówno dzieci jak i Pani budować samolot z papieru. Grupa Niedźwiadków przygotowała prezent dla naszego gościa, był to model najnowszego samolotu.

Ciekawe czy po tym spotkaniu urośnie mały pilot w naszym przedszkolu?

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


Bez tytułuWizyta Leśnika

W lutym odwiedził nasze przedszkole pan Leśnik. Opowiadał on o swojej pracy i zwierzętach, które można spotkać w lasach. Mogliśmy obejrzeć i pogłaskać futro lisa, borsuka, sarny, dzika. Podziwialiśmy rogi jelenia, dowiedzieliśmy się jak jeże bronią się przed napastnikami. Pan Leśnik pokazał nam hubę, która rośnie na drzewach, a także wytłumaczył, co powstaje z drewna. Przypomniał również najważniejsze zasady dbania o środowisko.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20160121_084856Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe najmłodszych dzieci Samorządowe Przedszkole nr 1 w Brwinowie od września 2015 r., przystąpiło do programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Akcja ta skierowana jest do placówek, które w sposób szczególny troszczą się o zdrowe żywienie dzieci. Ma ona na celu zaoferować swoim podopiecznym zbilansowaną dietę spełniającą najnowsze zalecenia oraz normy żywieniowe, wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników przedszkoli oraz rodziców, promowanie zrównoważonej diety oraz kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych. Pierwsze warsztaty z Panią Patrycją Strzelińską (edukatorem żywieniowym) odbyły się 13.02.2016 roku i obejmowały następujące tematy:

  1. Co to znaczy zdrowe żywienie? Ogólne zasady zdrowego żywienia dzieci.
  2. Mocne kości i zęby, czyli rola wapnia i witaminy D.
  3. Cukier w diecie – słodzimy czy nie słodzimy.

Chcąc, aby dobre praktyki związane z odżywianiem dzieci były stosowane
w przedszkolu jak i w ich domach zaczęliśmy dzielić się z rodzicami materiałami szkoleniowymi, które udostępniamy na tablicy przy codziennym jadłospisie. Jednak dla naszych milusińskich największą przyjemnością okazuje się samodzielne przygotowywanie śniadań ze zdrowych produktów. W ten sposób rozwijamy w nich samodzielność, koordynację, a także umiejętność podejmowania decyzji, dodatkowo dowiadują się jak zdrowe odżywianie wpływa na ich samopoczucie.

Invalid Displayed Gallery


20160126_110311Bal z Babcią i Dziadkiem!

Przedszkolaki razem z babciami i dziadkami już po raz kolejny świetnie bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci w barwnych karnawałowych strojach przedstawiły dla swoich kochanych babć i dziadków krótki program artystyczny. Goście pełni wzruszenia obejrzeli występy swoich wnuków, którzy recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli i złożyli wszystkim płynące z małych serduszek najlepsze życzenia. Po występie każdy przedszkolak wręczył swojej babci i dziadkowi wyjątkowy, bo własnoręcznie wykonany prezent. Następnie wszyscy wesoło bawili się przy muzyce. Zabawa karnawałowa z babcią i dziadkiem dostarczyła dzieciom i gościom wielu wrażeń, radości i uśmiechów na twarzy.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20151216_095209Wigilia

Doczekaliśmy się! Dnia 18 grudnia 2015r. do naszego przedszkola przybył Mikołaj z prezentami. Na początku dzieci śpiewały kolędy. Po wykonaniu piosenki o Mikołaju, usłyszały dźwięk dzwonka, po czym pojawił się długo oczekiwany gość z prezentami. U większości wywołał on uśmiech na twarzy, nie zabrakło też przestraszonych maluszków, które jednak szybko przekonały się do wesołego Mikołaja. Każde obdarowane dziecko z niecierpliwością odkrywało swój prezent, chłopcy zrobili wyścigi samochodowe, a dziewczynki zorganizowały przyjęcie dla lalek. Podczas tego uroczego popołudnia nauczyciele, dzieci i rodzice podzielili się wspólnie opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Później wszyscy wzięli udział w poczęstunku, podczas którego hitem okazały się pierogi z grzybami przygotowane przez panie kucharki. To właśnie takie chwile jak te, spędzone w przedszkolu razem z najbliższymi sprawiają, że dzieci chętniej do niego uczęszczają i nie śpieszy im się z powrotem do domu.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20151202_070531 W oczekiwaniu na Mikołaja

Dnia 8 grudnia 2015r. wszystkie dzieci uczestniczyły w wydarzeniu pod tytułem: „W oczekiwaniu na Mikołaja.” Najpierw odgadywały, kto będzie bohaterem spotkania odkrywając fragmenty ilustracji Mikołaja. Następnie wszyscy zaśpiewali piosenkę, która sprawiła, że za oknami przedszkola pojawił się na chwilę Mikołaj. Przedszkolaki wesoło tańczyły przy dźwiękach znanego utworu „Pada śnieg.” Potem rozpoczęły się konkursy:

  • „Zanieś lekarstwo dla Mikołaja”-niesienie piłeczki pingpongowej na łyżce
  • „Toczymy kule śniegowe”-turlanie kulami po wyznaczonym torze
  • Rzucanie śnieżkami z makulatury do celu
  • „Holowanie sanek Mikołaja”-Nawijanie na ołówek sznurka z sankami
  • „Lepimy bałwana”-konkurs grupowy-owijanie wybranej osoby białym papierem

Dzięki wspólnym zabawom tego dnia dzieci mogły poczuć przedsmak zbliżających się świąt.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


20151207_114316Mikołajkowe atrakcje

Dnia 7 grudnia odwiedził nas w przedszkolu pan Mieczysław, który jest fotografem. Robi on zdjęcia podczas wszystkich przedszkolnych uroczystości, ale tego dnia odwiedził nas w innym celu. Pokazywał kolejno różne aparaty i w przystępny, prosty sposób omawiał ich budowę. Największe emocje i zaciekawienie towarzyszyły rozmowie o budowie aparatów i ich prezentacji. Być może za kilka lat któryś z naszych przedszkolaków zostanie zawodowym fotografem.

Tego dnia przedszkolaki miały też inną atrakcję – odwiedzili nas klaun i Mikołajka. Klaun pokazał dzieciom wiele różnych magicznych sztuczek cyrkowych. Żonglował piłeczkami i kółkami, unosił magiczne patyki. Razem z Mikołajką wyczarowali ogromne bańki mydlane. Na koniec wspólnej zabawy każde dziecko dostało prezent w postaci zwierzątka zrobionego z balonika. To był dzień pełen radości i śmiechu.

Opracowała: Ula Staroń

Invalid Displayed Gallery


kanapkiŚniadanie przedszkolaków

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie dnia 17.11.2015 same przygotowały dla siebie śniadanie. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Invalid Displayed Gallery


zabWizyta stomatologa

W dniu 09.11.2015r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się z czego składa się ząb, co się dzieje z nim kiedy zaczyna chorować oraz co to jest próchnica. Przedszkolaki zobaczyły też z bliska jak wygląda zabieg wykonywania plomby. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Dzieci wykonały dla pani stomatolog laurkę z podziękowaniami a same otrzymały dyplomy na pamiątkę.

Invalid Displayed Gallery


2015-11-09 10.46.52Koniki

W listopadzie do przedszkola zawitały konie. Dzieci słuchały opowieści o życiu tych zwierząt oraz dowiedziały się co jedzą. Każdy Przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom, niektórym nawet udało się spróbować jazdy konnej jednak deszcz nie wszystkim pozwolił na przejażdżkę. Mamy nadzieję, że uda nam się niebawem powtórzyć tą przygodę.

Invalid Displayed Gallery


 SAM_2556Festyn Rodzinny pt. „Kolory Jesieni”

Dnia 02.10.2015 w naszym przedszkolu odbył się festyn integracyjny pt. „Kolory Jesieni” Promienie słońca i ciepłe powietrze pozwoliły zapomnieć, że wakacje już się skończyły. O jesieni przypomniały nam jednak charakterystyczne kolory liści spadających z drzew.

Dzień zaczął się od występów grup, które zaprezentowały nam tańce i śpiewy dobrze się przy tym bawiąc. Były to grupy: „Jeżyki”, „Niedźwiadki”, „Biedronki” i „Wiewiórki”. Tuż po prezentacji można było uczestniczyć w konkursach, gdzie udział brali rodzice wraz z swoimi dziećmi. Skoki w workach zweryfikowały, którzy rodzice opuszczali W-F w szkołach, slalom z drewnianą łyżką i ziemniakiem pokazał kto najlepiej radzi sobie w kuchni, natomiast wykonanie piosenki pt. „Przepis kulinarny” w aranżacji melodii „Krakowiaczek” pokazało, że programy rozrywkowe w TV czekają nie tylko na naszych wychowanków, ale i rodziców! W Konkursach udział brały dzieci w raz z rodzicami dzięki czemu wszyscy bawili się na całego! Po zakończeniu wymienionych konkursów nastąpił czas na Zumbę, zabawy chustą i wspólne tańce. Dla dzieci było przygotowane stoisko do malowania buzi czy wata cukrowa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla tych którzy mieli ochotę stworzyć własnego leśnego cudaka z wykorzystaniem szyszek, żołędzi czy warzyw było przygotowane stoisko „Jesienne Cudaki”. Można było również zakupić książkę „Miś”, która jest publikacją wierszy i obrazków o tytułowym Misiu. Co ciekawe i wzruszające tomik z wierszami został napisany i zilustrowany przez absolwentów przedszkola – dzieci, które były wspierane przez swoich rodziców. Na sam koniec odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę, którą to rodzice razem z swoimi pociechami przygotowywali wcześniej w domu.

Wszyscy bawili się świetnie i nie możemy się doczekać kolejnego takiego spotkania. Oby jak najszybciej!

Invalid Displayed Gallery


100_6904Sprzątanie Świata

Dnia 23 września włączyliśmy się z dziećmi do akcji „Sprzątanie Świata”, by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „naszą Ziemię”. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Zaznajomiły się ze sposobem segregowania śmieci, ponieważ wiele rzeczy można przetworzyć i wykorzystać na nowo. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat. Po krótkiej pogadance na sali gimnastycznej dzieci sprzątały nasz ogród przedszkolny. Z zebranych przez nas rzeczy zrobiliśmy w grupach prace plastyczne, które można było podziwiać przy salach.

Invalid Displayed Gallery


100_6841Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 18 września 2015 roku odbyło się w naszym Leśnym Przedszkolu Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci, które przyjęły nazwy: „Jeżyki”, „Niedźwiadki”, „Biedronki.” Uroczystość odbyła się w obecności dzieci, pani Dyrektor raz wszystkich pracowników przedszkola. Na ten szczególny dzień było przygotowanych wiele niespodzianek. Jedna z nich to przedstawienie dla dzieci w wykonaniu pań pracujących w przedszkolu pt. „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Po występie artystycznym pań przyszedł czas na ślubowanie. Następnie po złożeniu przyrzeczenia nastąpił uroczysty moment pasowania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem wypowiadała słowa „ Pasuję Cię na Przedszkolaka”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom.

Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń.

Monika Galus

Invalid Displayed Gallery


P1010057Zajęcia adaptacyjne

Pod koniec sierpnia 2015r. odbyły się w przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Przedszkolaki miały okazje poznać swoje panie nauczycielki oraz swoich rówieśników. Dzieci mogły bawić się swobodnie w kącikach zainteresowań oraz na sali gimnastycznej przy akompaniamencie różnorodnych instrumentów. Dni adaptacyjne w naszym przedszkolu przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci spędziły je radośnie i ze szczerym uśmiechem opuściły mury przedszkola, aby we wrześniu wrócić i znów móc cieszyć się ze wspólnych zabaw w nowym towarzystwie kolegów i koleżanek.

Invalid Displayed Gallery


 ROK PRZEDSZKOLNY  2014/2015


DSC_2808 cZakończenie roku

Oficjalne pożegnanie starszaków odbyło się 19 czerwca 2015 r. Na zakończenie roku grupa Niedźwiadków przygotowała przedstawienie o morskiej tematyce. Odpływający na wakacje statek zabrał na swój pokład nie tylko marynarzy, ale i piratów oraz turystów spragnionych nowych przygód. Wśród śpiewu szant przedszkolaki dzielnie pożegnały swoje przedszkole. W drugiej części występu dzieci przebrane w eleganckie stroje razem z rodzicami zatańczyły Poloneza. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Podziękowania za dotychczasową współpracę otrzymali również rodzice. W tym dniu, pojawiło się nie tylko wiele uśmiechów na twarzy, ale i nie jedna łezka w oku u tych, którzy zdążyli zżyć się na dobre z naszym przedszkolem. Mamy nadzieję, że czasem nas odwiedzą i opowiedzą o swoich szkolnych sukcesach. Jeszcze raz życzymy powodzenia wszystkim dzielnym przedszkolakom!

Invalid Displayed Gallery


DSC_2656Dino Park Kołacinek

Grupy „Wiewiórki” i „Biedronki” wybrały się dnia 8 czerwca 2015 r. do Dino Parku w Kołacinku koło Łodzi. Wycieczka autokarowa pozwoliła na poznanie krajobrazów znajdujących się daleko poza Brwinowem. Na miejscu czekał nas spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej, podczas którego dzieci dowiedziały się jak żyły dinozaury. Wszyscy oglądali naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane w pięknie ukształtowany teren, obsadzony rozmaitymi gatunkami roślin. Jeden z gadów wynurzył się dla nas z wodnych odmętów. Przedszkolaki zwiedziły również wystawę geologiczno-paleontologiczną, gdzie znajdowały się autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki czy strzałki. Na terenie parku można też było poszaleć na placach zabaw. Maluszki miały zorganizowany przejazd kolorową „Bajkową kolejką”, która wesoło i przy muzyce woziła dzieci po krętych torach. Starsza grupa wzięła udział w zabawie „Uratuj jaja dinozaura”, polegającej na odzyskaniu jaj skradzionych Dilusi. Dzieci pomagały odnaleźć w basenie pełnym kolorowych piłeczek jaja dinozaura. Po wszystkich atrakcjach przedszkolaki zmęczone ale i bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

Invalid Displayed Gallery


100_8112Wycieczka do Farmy Iluzji

Biedronki i Niedźwiadki  z Samorządowego Przedszkola nr1 pojechały na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. Na przepięknej, kilkuhektarowej działce o urozmaiconej rzeźbie terenu, otoczonej z trzech stron gęstymi lasami umieszczono wyjątkową kompozycję atrakcji dla dzieci i dorosłych, gdzie edukacja podana została w przyjaznej formie. Wszystko wokół wzbudzało wielkie zainteresowanie. Spotkanie ze światem iluzji dla przedszkolaków było fantastycznym spędzeniem czasu. Bardzo smaczna okazała się zupka serwowana na Farmie. Po zakończonej wycieczce dzieci wychodząc pytały „kiedy tu znów wrócimy”.

Invalid Displayed Gallery


DSC_2569Bajka o Koziołku Niematołku

Wielką niespodzianką w Dniu Dziecka okazał się występ teatralny przygotowany dla wszystkich przedszkolaków przez rodziców z najstarszej grupy – Niedźwiadków. Poprzedzone wieloma próbami, wspólnymi przygotowaniami z niemałym wysiłkiem przygotowane przedstawienie, miało na celu integrację rodziców i środowiska przedszkolnego. Dzieci mogły przekonać się o zdolnościach swoich mam i tatusiów, a rodzice mogli docenić wysiłek, jaki muszą włożyć ich pociechy w występy przygotowywane dla nich. „Bajka o Koziołku Niematołku” pomogła spotkać nam się z królewną Śnieżką, Kotem w butach, Smerfetkami, Zosią Samosią, krasnalami i wieloma innymi postaciami znanymi z różnych bajek. Występ dostarczył wielu emocji, od zdziwienia i zamyślenia aż do szczerych uśmiechów na dziecięcych twarzach, które utrzymały się aż do końca dnia.

Invalid Displayed Gallery


DSC_2510mMiędzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca w Leśnym Przedszkolu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. Rozpoczęliśmy imprezę tańcami i zabawami ruchowymi przy muzyce. Następnie chętne dzieci brały udział w zabawach sportowych. Mocne i głośne kibicowanie było bardzo pomocne dla wszystkich zawodników. Dzieci  mogły wykazać się również talentem artystycznym podczas wspólnego malowania na wielkim formacie. Później na dzieci czekał przepyszny poczęstunek.

Invalid Displayed Gallery


DSC_2217Święto rodziny

25 maja odbyło się Święto rodziny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie czekała na wszystkich zabawa oraz smakołyki przygotowane przez pracowników przedszkola. Wspólna zabawa trwała do ostatniego przedszkolaka.

Invalid Displayed Gallery


 05Bezpieczeństwo w przedszkolu

Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją nauczyciele i rodzice. Podczas realizacji Programu Profilaktyczny Samorządowego Przedszkola Nr1 w Brwinowie „Bezpieczna droga w przyszłość” odwiedzili nas goście specjalni: Strażnicy Miejscy, Strażacy i Policjanci. Dzięki nim, dzieci szerzej poznały temat bezpiecznego zachowywania się w domu, przedszkolu, na ulicy czy w przypadku zagrożeń takich jak pożar czy wypadek. Strażnicy Miejscy przybliżyli dzieciom zasady pracy policji, straży i organów wyspecjalizowanych w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ratownictwa medycznego. Strażacy pokazali sprzęt, który pomaga w ratowaniu ludzi podczas różnych, trudnych sytuacji. Funkcjonariusze Policji przypomnieli maluchom poznane podczas zajęć w przedszkolu zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki usłyszały jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię oraz o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci wykazały się duża znajomością przepisów oraz najważniejszych numerów alarmowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i wąż strażacki. Dzieci obdarowały gości własnoręcznie zrobionymi prezentami: nowoczesnym modelem pojazdu – Straż Miejską, długim wężem strażackim – Strażaków, specjalnym policyjnym lizakiem – Policjantów.

Invalid Displayed Gallery


DSC_1798Park Rozrywki PEPELAND

19 maja grupy: Wiewiórki i Jeżyki, wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Pepeland w Dziekanowie Nowym koło Warszawy. Na 10 hektarach terenu czekało na wszystkich wiele atrakcji:
– Place zabaw – karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie;
– Przejażdżka na kucykach;
– Jazda strażą pożarną i samochodem terenowym z przyczepą;
– Odwiedziny w Mini Zoo a w nim małpka, lamy, osiołek, kozy, owce, świnki…
– Sala zabaw a w niej basen z piłeczkami, trampolina i wiele innych atrakcji.

Po czterech godzinach intensywnej zabawy dzieci wróciły do przedszkola, wspominając mile spędzony czas.

Invalid Displayed Gallery


C_0844MUZEUM ETNOGRAFICZNE W WARSZAWIE

Dnia 12 maja 2015 r. grupy Niedźwiedzi i Biedronek wybrały się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Dzieci badały właściwości tkanin ze zbiorów Muzeum dla Dzieci: wełny, bawełny, lnu, jedwabiu i innych. Przymierzały i porównywały stroje z różnych kultur, poznając ich konstrukcję, fakturę oraz ciężar. Zajęcia zostały wzbogacone o oryginalne działania warsztatowe z wykorzystaniem ręcznej maszyny do szycia. Dzieci tworzyły własne kompozycje wzorów na tkaninach przy użyciu stempli.

Invalid Displayed Gallery


P1050270IX TANECZNY FESTIWAL PRZEDSZKOLAKÓW MAZOVIA 2015

W dniu 09.05.2015 r., 5 par tanecznych z grupy Niedźwiadków reprezentowało Leśne Przedszkole w Tanecznym Festiwalu Przedszkolaków – Tańce Latynoamerykańskie, który odbył się w Centrum Kultury w Błoniu. Dzieci zaprezentowały się z najlepszej strony i wspaniale zatańczyły przygotowany układ taneczny składający się z dwóch tańców: samby i cza-czy. Pary taneczne wyglądały pięknie w specjalnie uszytych na tą okazję strojach. Dzieci nie zdobyły wyróżnienia ale otrzymały nagrody i medale pamiątkowe.

Pary taneczne przygotowane do występów przez Ewę Przybylik i Jarosława Koryckiego:

1.Dominika Wawer – Staś Kupis

2.Lena Kowalska – Bartek Burchaciński

3.Ola Krupa – Radek Serafin

4.Ola Rosa – Antek Szczerba

5.Ola Michalska – Karol Żukowski

Invalid Displayed Gallery


pod_jednym_niebemsPLANETARIUM NIEBO KOPERNIKA

W czwartek, 23 kwietnia 2015 roku grupy: Jeżyki i Wiewiórki uczestniczyły w wycieczce do Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie.

Dzieci wzięły udział w pokazie „Zając Franek i gwiezdna przygoda” podczas którego prezenterzy zabrali małych widzów do lasu. Wszyscy szukaliśmy zwierząt, które pochowały się między drzewami, pomagała nam w tym rymowanka:

„Weź lornetkę, zajrzyj w krzaczki, gdzie ukryły się zwierzaczki?”

Udało nam się znaleźć min.: rodzinę jeży, rysia, sowę i jelenia. Kiedy zapadł zmrok, okazało się, że zwierzęta można odnaleźć także na niebie: ukryte pod postacią gwiazdozbiorów. O szczegółach opowiedział kolejny seans pod tytułem „Pod jednym niebem”, w którym Elmo i Żółtodziób – bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” a także gość z Chin – Hu Hu Zhu, zabrali wszystkich na fascynującą podróż do gwiazd, dzieci oglądały Wielki Wóz, szukały Gwiazdy Polarnej oraz spacerowały po powierzchni Księżyca.

Niestety po seansie wszyscy musieliśmy wrócić na Ziemię.

Invalid Displayed Gallery


71BAJKA O DESZCZOWEJ KROPELCE I TĘCZY

Dnia 28 marca 2015 grupy Biedronki i Niedźwiedzie wybrały się na wycieczkę do teatru „Guliwer”, gdzie miały okazję obejrzeć spektakl pod tytułem „Bajka o deszczowej kropelce i tęczy” . Tytułowa kropelka postanawia odłączyć się od deszczu, żeby poznać świat i cieszyć się jego pięknem. Niestety pewnego ranka budzi się w świecie, do którego wtargnął ogień. Mała deszczynka, która pragnie uratować świat i swoich przyjaciół od suszy zamienia się w dorosłą, odważną bohaterkę. Historię ta pokazuje, że życie nie toczy się tylko wokół nas samych, i że warto pomagać innym.

Invalid Displayed Gallery


DSC_1036KIERMASZ WIELKANOCNY

W związku ze zbliżającym się konkursem tanecznym, w którym udział biorą starszaki, grupa Niedźwiedzi zorganizowała w tym roku wielkanocny kiermasz świąteczny. Nauczycielki oraz dzieci z całego przedszkola wraz z rodzicami, przynieśli jak zwykle piękne, wykonane przez siebie ozdoby i kartki świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na stroje na konkurs tańca. Serdecznie dziękujemy zarówno twórcom jak i nabywcom!

Invalid Displayed Gallery


 wiewiorki22POWITANIE WIOSNY

Dnia 23 marca nasze przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Celem spotkania było zapoznanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, rozpoznawanie i nazywanie zwiastunów wiosny, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody. Dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki i pożegnały Marzannę, która odeszła do „Krainy wiecznych śniegów” i wróci do nas dopiero za rok. Następnie każda grupa zaprezentowała piosenkę o wiośnie. Kolejnym punktem spotkania był wspólny spacer z Gaikiem po okolicach przedszkola, podczas którego przedszkolaki wyszukały oznaki wiosny – pąki na drzewach, młode krokusy czy przebiśniegi. Słychać było również śpiew wiosennych ptaków, które już przyleciały w nasze okolice. Od razu w naszym przedszkolu zrobiło się wesoło i wiosennie.

Invalid Displayed Gallery


DSC_0806

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia kobiet, dnia 9 marca chłopcy z najstarszej grupy przygotowali niepowtarzalny

występ dla wszystkich dziewczynek i pań. Wcielając się w rolę listonoszy i nadawców,

wysyłali przepiękne życzenia dla wszystkich kobiet. Czytaj dalej…


 100_4021DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i dziadka w tym roku odbył się 10 lutego w grupie Wiewiórek

i Jeżyków oraz 13 lutego w grupie Biedronek i Niedźwiadków. Wszystkie

grupy stanęły na wysokości zadania, pokazując niecodzienne występy artystyczne. Czytaj dalej …


dsc-0388-big

BAL KARNAWAŁOWY

 Dnia 15.01.2015 r. odbył się w naszym przedszkolu Bal karnawałowy. Zabawę hucznie i wesoło poprowadził DJ Radek. Księżniczki, królowie, pszczółki, biedronki, strażacy, czarodziejki, piraci i inne wspaniałe stroje przeniosły nas w prawdziwy świat bajek.     Czytaj dalej…


dsc-0114-bigJASEŁKA

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowywane  przez najstarszą grupę. Nie inaczej było w tym roku: 19 grudnia 2014 r. o godzinie 9.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: gość specjalny – Sekretarz Gminy Brwinów pani Anna Kozłowska, Dyrektor Przedszkola pani Zofia Barańska-Mądzik, Zastępca Dyrektora pani Grażyna Dubiniak, nauczyciele i przedszkolaki.   Czytaj dalej…


dsc-0060-bigKIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Od 15 do 18 grudnia 2014r. w naszej placówce odbywał się Kiermasz Świąteczny. Można było nabyć ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci oraz ich rodziców. Na kiermaszu pojawiły się ciekawe świeczniki, oryginalne choinki oraz przepyszne, kolorowe pierniczki.  Czytaj dalej…


100-3834-bigMIKOŁAJKI

 Dnia 9 grudnia 2014 r. na terenie przedszkola zorganizowane zostały Mikołajki.
Wspólne śpiewanie piosenek dla Świętego Mikołaja sprawiło, że w ogrodzie przedszkolnym pojawiło się ich aż dwóch.        Czytaj dalej…


01Dzień Misia

25 listopada 2014 odbyła się w naszym przedszkolu impreza z okazji Dnia Misia, pod hasłem „ZDROWE MISIE TO WESOŁE MISIE”.
Nauczycielki zorganizowały przedstawienie „Kłopoty Misia”, podczas którego przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak dbać o zdrowie.         Czytaj dalej… 


100-3491-bigPasowanie na przedszkolaka i bal jesienny

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2014
W dniu 25 Września 2014 r. odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka w grupie Wiewiórek. W pasowaniu wzięły udział trzylatki wraz z rodzicami oraz dyrekcja i opiekunowie grupy.  Czytaj dalej…


Spotka1-bignia adaptacyjne (relacja)

Pod koniec czerwca w naszym przedszkolu odbył się cykl spotkań adaptacyjnych dla dzieci i ich rodziców.

Pierwszego dnia odbyło się zebranie rodziców i nauczycielek, na którym poznaliśmy swoje wzajemne oczekiwania, rozwiewaliśmy wątpliwości dotyczące organizacji pracy w przedszkolu, a także wstępnie poznaliśmy dzieci poprzez ankiety wypełniane przez rodziców.    Czytaj dalej